Spotkanie informacyjne dla Rodziców

Sobota, 25.06.2022

Zakończenie roku szkolnego połączone z wmurowaniem Kapsuły Czasu

Piątek, 24.06.2022

Nadszedł utęskniony koniec roku szkolnego 2021/2022, roku trudnego, gdyż czas nauki szkolnej był przeplatany okresami nauki zdalnej i roku bardzo ważnego dla społeczności szkolnej - 50. rocznicy nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika. Obchody złotych godów zainspirowały społeczność szkolną, aby w oryginalny sposób przekazała kolejnym pokoleniom ważne informacje dotyczące życia szkoły, kultywowanych tradycji i reflekcji dotyczących przyszłości. Stąd pomysł na wmurowanie pod obeliskiem patrona Kapsuły Czasu, która będzie otworzona za 20 lat. Co w sobie kryje? Zdjęcia poszczególnych klas wraz z wychowawcami, wypowiedzi uczniów na temat "Kim będę?", "Jak będzie wyglądała szkoła za 20 lat?", list do przyszłych pokoleń przekazany przez wójta gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka i przewodniczącą rady gminy Przygodzice Janinę Wojtasiak, podpisy innych zaproszonych gości, zdjęcia z życia szkoły oraz jedną hrywnę od naszych uczniów - uchodźców z Ukrainy. Znalazły się tam także inne małe niespodzianki, które mamy nadzieję spowodują, że odżyją wspomnienia za 20 lat. Zaproszonym gościom, uczniom i pracownikom szkoły udzieliła się podniosła atmosfera oraz ważność chwili i`wszyscy z zapartym tchem śledzili moment wmurowania zgomadzonych pamiątek.

Zakończenie roku szkolnego obfitowało jeszcze w wiele wzruszających i ważnych momentów. Po pierwsze uhonorowani zostali uczniowie z najlepszymi ocenami i zachowaniem, którzy w obecności rodziców otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Dyrektor szkoły Irena Dymarczyk wręczyła także statuetki w różnych kategoriach. Najlepszymi sportowcami okazały się tenisistki stołowe - Aleksandra Nawrocka i Amelia Kucharska. Statuetki w kategorii specjalistów od sprzętu grającego powędrowały do Mateusza Adama, Patryka Strączkowskiego i Mateusza Myji. A najważniejszą statuetkę - Puchar Dyrektora Szkoły, którą może otrzymać tylko wyjątkowo utytułowany absolwent otrzymała w tym roku Joanna Piasecka.

Kolejnym ważnym momentem było pożegnanie p. Marka Pawlickiego, wieloletniego nauczyciela przedmiotów przyrodniczych w naszej szkole, który po 30 latach pracy postanowił przejść na emeryturę. Uczniowie w wyrazie sympatii i uznania dla swojego "Pana Mereczka" podarowali mu plecak, kask rowerowy i 30 czekoladowych batoników, aby czas na emeryturze spędzał tak jak lubi.

Na zkończenie przyszedł czas na pożegnanie klasy ósmej. Tradycją naszej szkoły jest, aby zrobili to uczniowie klasy siódmej. W tym roku szkolnym uczniowie wpadli na pomysł pożegnania w formie konkursu pt."Podejmij wyzwanie". Wyzwania dotyczyły różnych kategorii - od sportu, po kulinaria i nowinki technologiczne, które uczniowie z zapałem rozwiązywali. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Potem uczniowie klasy ósmej zaprezentowali się po raz ostatni. Podziękowali za lata nauki i wychowania oraz zatańczyli dla zgromadzonych gości perfekcyjnie przygotowanego poloneza. Było wzruszająco!

Wszystkim Uczniom naszej szkoły, drogim Absolwentom, Rodzicom i Pracownikom szkoły życzymy udanych i bepiecznych wakacji!

Zobacz zdjęcia zakończenia w klasach I - V

Zobacz zdjęcia pożegnania p. Marka Pawlickiego

Zobacz zdjęcia wmurowania Kapsuły Czasu

Zobacz zdjęcia zakończenia w klasach VII - VIII

Rekrutacja do Gminnego Żłobka w Wysocku Małym

Poniedziałek, 06.06.2022

Gmina Przygodzice ogłasza nabór do Gminnego Żłobka w Wysocku Małym dzieci w wieku od 20. tygodnia życia do 3 lat.

Szczegóły na stronie internetowej gminy Przygodzice.

Zobacz plakat

Znowu zabłysły nasze "Złotka"

Niedziela, 05.06.2022

Aleksandra Nawrocka brązową medalistką MISTRZOSTW POLSKI ŻACZEK  2022r w tenisie stołowym.

W dniach 4-5 czerwca w Olkuszu odbyły się Mistrzostwa Polski żaczek i żaków w tenisie stołowym. W Mistrzostwach Polski wzięło udział 64. najlepszych rankingowo zawodniczek oraz 64. zawodników z całej Polski. Wspaniale zaprezentowała swoje umiejętności Aleksandra Nawrocka. Podczas rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami w Polsce Oli udało się wywalczyć brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski żaczek. Natomiast w grze podwójnej Aleksandra Nawrocka wystąpiła w parze z Zuzanną Wieczorek z Klubu KS Polonia Śmigiel i wywalczyły srebrny medal uzyskując tytuł Wicemistrzyń Polski żaczek w grze podwójnej na 2022r.

W zawodach Ogólnopolskich Szkół Podstawowych w tenisie stołowym, które odbyły się 7-8 czerwca 2022r w Rawie Mazowieckiej, wspaniale zaprezentowały się Aleksandra Nawrocka i Amelia Kucharska. W klasyfikacji gry podwójnej drużynowej zespół dziewczyn uzyskały 8 miejsce na 24 zespoły.

Jesteśmy dumni z naszych dziewczyn Oli i Amelki - to wspaniałe uczennice naszej szkoły i najlepsze zawodniczki Klubu LKS Wysocko Wielkie. Serdecznie gratulujemy , życzymy dalszych sukcesów i nowych sportowych wyzwań.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>