Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu otrzymaliśmy od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Zakupiliśmy m.in: drukarkę 3D z akcesoriami, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie), stacje lutownicze, 7 zestawów podstawowych klocków LEGO® Education SPIKE™ Prime, zestaw z mikrokontrolerem BeCreo Kit oraz Photon. Pakiet ten pozwala zaznajomić uczniów z inżynierią, robotyką, mechatroniką, programowaniem i elektroniką.