Zima nadal trzyma, a młodzież ze wsi Wysocko Małe ma już interesujące plany na spędzanie wolnego czasu od wczesnej wiosny do początku lata! Stało się to dzięki dotacji w wysokości 7 000 złotych uzyskanej w ramach programu Równać Szanse 2010 Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanej przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Projekt Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów Szkoły pt. :”Świat nie tylko w starej fotografii” jako jedyny w naszym powiecie i jeden z pięciu w Wielkopolsce przeszedł pomyślną weryfikację. Dzięki temu 20 młodych ludzi w wieku 14 – 19 lat będzie uczestniczyło w różnorodnych działaniach, których głównym celem będzie zwiększenie umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego poprzez nawiązywanie nowych relacji z ludźmi i instytucjami, a także rozwijanie umiejętności pracy w grupie. W ramach projektu beneficjenci będą uczestniczyli w warsztatach fotograficznych i komputerowych – dotyczących obróbki graficznej zdjęć, wyjadą do Warszawy do Centrum Nauki Kopernika, zorganizują wystawę fotograficzną i wydadzą album. Za przeznaczone fundusze zakupiony zostanie również profesjonalny sprzęt fotograficzny. Koordynatorem i pomysłodawcą projektu jest Dorota Kittler.