<

W środę , 19 października o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. W tym ważnym dla nich dniu towarzystwa dotrzymywali im dyrektor szkoły Irena Dymarczyk, rodzice, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy.

Ślubowanie rozpoczęło się od zaprezentowania przez pierwszaków programu artystycznego przygotowanego pod okiem wychowawczyni Marzeny Olek. Przejęci swym pierwszym poważnym występem przed licznym gronem odgrywali scenki ,recytowali i śpiewali piosenki. W tej prezentacji pomogły im uczennice kl. IV i VI. Uczniowie kl. I byli odświętnie ubrani, a na głowach mieli birety, które nadały odpowiednią rangę uroczystości. Występy spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem na widowni. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, po którym pani dyrektor dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów symbolicznym ołówkiem i wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy. Pasowani zostali: Biały Zofia, Błaszczyk Piotr, Cierpucha Alexandra, Filipiak Agnieszka, Górecka Gabriela, Grzywna Błażej, Helczyk Mateusz, Jendrasik Oskar, Kalina Dominika, Kalis Kuba, Kowalczyk Maria, Krawczyk Mateusz, Magdańska Julia, Pawłoski Bartosz, Sikora Adam i Urbaniak Maciej. Zgodnie z tradycją szkoły wszyscy uczniowie musieli wypełnić eliksir wiedzy, połknąć pastylkę odwagi i uśmiechnąć się przed zgromadzoną publicznością. Na zakończenie dzieci otrzymały rożki obfitości, prezenty i udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.