W piątek, 14 czerwca 2013 r. uczniowie Szkoły Podstawowej: Marcin Górski z kl. V, Aleksandra Figiel z kl. VI, Klaudia Kaczmarek z kl. VI wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim o Złote Pióro Wójta Gminy Przygodzice organizowanym przez Zespół Szkół w Jankowie Przygodzkim.
Wymienieni uczniowie są laureatami w/w konkursu na szczeblu szkoły i reprezentowali naszą placówkę w etapie gminnym. Do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego P. I. Dymarczyk i P. E. Cieluch.
Mimo pełnego zaangażowania i solidnego przygotowania do konkursu naszym uczniom nie udało się zająć „medalowej” pozycji. Konkurencja była spora, a główną nagrodę – Złote Pióro ufundowane przez Wójta Gminy Przygodzice P. Krzysztofa Rasiaka zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej w Przygodzicach Ewelina Lewandowska, która konkursowe dyktando napisała bezbłędnie!
Zwyciężczyni gratulujemy wygranej, a naszym reprezentantom dziękujemy za walkę i obiecujemy trzymać kciuki w przyszłym roku.