12 czerwca 2013 r. uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią E. Cieluch i opiekunami p. I. Krysik i p. P. Szkudlarkiem wzięli udział w jednodniowej wycieczce klasowej do Poznania.
Po kilku deszczowych dniach, ranek powitał nas piękną, słoneczną pogodą, która towarzyszyła nam przez cały dzień.
Głównym celem naszego wyjazdu była wizyta w Teatrze Wielkim w Poznaniu i udział w przedstawieniu operowym „Piotruś i wilki”.
Z niecierpliwością czekaliśmy na to wydarzenie, bo dla wszystkich uczniów, była to pierwsza wizyta w operze. Byliśmy ciekawi, jak prezentuje się wnętrze teatru, czy usłyszymy muzykę graną „na żywo” przez orkiestrę, czy spodoba nam się śpiew operowy?
Po krótkim spacerze ulicami poznańskiej Starówki udaliśmy się do gmachu Teatru Wielkiego. Zajęliśmy wyznaczone miejsca i oczekiwaliśmy na rozpoczęcie przedstawienia.Okazało się, że sztuka przygotowana zastała z myślą o młodym odbiorcy, a narratorzy komentowali w to, co działo się na scenie. W ten sposób sztuka zrozumiana została przez nas wszystkich.

Przedstawienie bardzo nam się podobało, chociaż z pewnością byli wśród nas tacy, którzy marzyli tylko o tym, by wreszcie pojechać na poznańska Maltę ,która była kolejnym punktem naszej wycieczki. To właśnie w Termach Maltańskich spędziliśmy kolejne trzy godziny naszego pobytu w Poznaniu. Baseny, sztuczna fala, różnego rodzaju zjeżdżalnie i kąpiele słoneczne sprawiły , że czas w Aquaparku szybko minął i musieliśmy wracać do domu. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek w restauracji Mc Donald, ponieważ głód dawał się nam wszystkim porządnie we znaki.

We wczesnych godzinach wieczornych zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Wysocka, gdzie czekali już na nas stęsknieni rodzice.