W samo południe 15 czerwca 2014 r. na Starym Rynku w Poznaniu rozpoczął się wielki finał XIX Wojewódzkiego Konkursu Piosenki dla Przedszkolaków „Czerwonak 2014”.  Wśród 30 laureatów  eliminacji rejonowych, które odbyły się w pięciu miastach Wielkopolski :Poznaniu, Koninie, Pile, Lesznie i Kaliszu, znalazła się również reprezentantka oddziału przedszkolnego „0” z naszej szkoły - Agata Ligocka.Na dużej plenerowej scenie zaprezentowały  się  niezwykle utalentowane wokalnie dzieci, które w drodze do finału, w eliminacjach gminnych i rejonowych, pokonały wielu swoich rówieśników.  Poziom artystyczno - wykonawczy, jak należało się tego spodziewać,był bardzo  wysoki i wyrównany . Mali wokaliści talentem, umiejętnościami oraz dojrzałością interpretacji piosenek śmiało mogliby konkurować z dorosłymi artystami. Nic dziwnego zatem, iż jury na czele ze znaną wokalistką Kasią Wilk, miało nie lada problem z przyznaniem nagród tym najlepszym z najlepszych.Tym bardziej więc cieszy fakt , iż nasza Agatka znalazła się w wąskim gronie nagrodzonych małych artystów. Brawurowo zaśpiewana przez nią znana wszystkim piosenka pt. „Jagódki”, wprowadziła licznie zebraną publiczność w pogodny  letni nastrój, a sama wykonawczyni  w jednomyślnej ocenie  jury zasłużyła na wyróżnienie .
Organizatorzy  obdarowali  wszystkich  finalistów konkursu wieloma  upominkami. Wyróżnieni  mali piosenkarze  otrzymali natomiast  dodatkowo  specjalne  nagrody w postaci wielkich pluszowych misiów.  Ten  prezent szczególnie ucieszył  Agatkę, ale z racji sporych rozmiarów bardzo szybko trafił pod opiekę rodziców dziewczynki, którzy wytrwale kibicowali swojej córce w wokalnych zmaganiach. Do występu  Agatkę przygotowała wychowawczyni p. Bogusława Górska, która wspierała dziewczynkę  na wszystkich etapach konkursowych zmagań.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!