Konkurs znajomości przysłów w języku angielskim i niemieckim odbył się w tym roku już po raz trzeci. Uczniowie naszego gimnazjum przygotowywali się sumiennie do tego trudnego wyzwania. Patronat honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Przygodzice pan Krzysztof Rasiak. W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z Zespołów Szkół w Przygodzicach, Wysocku Małym, Chynowej, Czarnymlesie i Dębnicy. Uczniowie wykazali się znajomością przysłów rozwiązując test indywidualnie, a następnie zmagając się z różnorodnymi  zadaniami drużynowo. Ostatnim etapem konkursu były kalambury, które tradycyjnie wyzwoliły najwięcej emocji.

Nasz zespół w składzie: Magdalena Urbaniak, Dominika Karbowiak i Dawid Kurek wykazał się bardzo dobrą znajomością przysłów angielskich i niemieckich, świetnym przygotowaniem, dobrym refleksem  i wywalczył II miejsce. Pierwsze miejsce zdobyła grupa z Zespołu Szkół w Czarnymlesie a trzecie miejsce przypadło w udziale Zespołowi Szkół w Przygodzicach.

Zwycięzcy otrzymali statuetki ufundowane przez Wójta Gminy Przygodzice, a wręczyła je Pani Barbara Duczmal, Dyrektor GZEAS w Przygodzicach. Natomiast Pan Dyrektor Dariusz Spychalski wręczył nagrody książkowe.