W piątek 30 maja 2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach odbyła się w czwarta edycja Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej   o Grand Prix „Złoty Mikrofonik” . W tym roku konkurs zgromadził rekordową liczbę uczestników. Wśród 56. wykonawców (w dwóch kategoriach wiekowych – szkoły podstawowe oraz gimnazjalne i ponadgimnazjalne) znalazła się również liczna reprezentacja naszej szkoły podstawowej. W młodszej kategorii konkurencja była niezwykle silna, ponieważ startowało aż 40. uczestników . W skład naszej śpiewającej ekipy wchodzili : Aleksandra Klimek ( kl. I), Maria Kowalczyk (kl.III), Bartosz Pawłowski ( kl. III), Julia Grygiel (kl. VI) , Karolina Nabzdyk (kl. VI) , Marta Płomińska ( kl. VI), Agnieszka Urbaniak (kl. VI) i Agata Wnuk (kl.VI).
Mimo tremy towarzyszącej konkursowym zmaganiom , wszyscy nasi wokaliści zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Ich umiejętności wokalne a także przemyślany wizerunek sceniczny spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności.
Jury konkursu przyznało w tej kategorii wiekowej Grand Prix , miejsca I –III oraz jedno wyróżnienie, które zdobył nasz Bartosz Pawłowski za piosenkę „Zuppa Romana”. Bartek , niczym rodowity Włoch, brawurowo wykonał tę radosną piosenkę po włosku! Gratulujemy Bartkowi, a także pozostałym wokalistkom udanych występów i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!