Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach zorganizował konkursy plastyczne pt.” Koszyk cudów wielkanocnych „ którego celem było rozwijanie kreatywności dzieci, młodzieży i dorosłych, ochrona przed zanikiem tradycji , oraz drugi konkurs pt. „ Wspomnijmy Jana Pawła II”, którego celem było kształtowanie postaw i zachowań zgodnych z nauką Jana Pawła II, skłonienie młodych ludzi do refleksji nad swoim życiem, oraz utrwalenie wspomnień o Papieżu Polaku. Konkursy te zyskały zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły, należą do nich: Marysia Kowalczyk kl. IV, Łukasz Bąk kl. V, Michał Kaczmarek kl. V, Marysia Banasiak kl. VI, Beata Płomińska kl. II G. 10.04.2015 w GOK w Przygodzicach odbyło się uroczyste ogłoszenie listy laureatów i wręczenie upominków. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce, otrzymali podziękowania, upominki i pyszne słodkości. Dziękujemy uczestnikom naszej szkoły za pokaz swoich talentów plastycznych. Liczymy na Was w kolejnych konkursach i zapraszamy wszystkich uczniów do ujawniania swoich plastycznych zainteresowań.