8 czerwca 2016 roku klasa trzecia gimnazjum oficjalnie pożegnała się ze szkołą w Wysocku Małym, na długo planowanym komersie. Gośćmi imprezy byli: pani dyrektor - Irena Dymarczyk, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i oczywiście sami organizatorzy wraz z wychowawcą - panem Hieronimem Duczmalem. Szeregi tanecznej grupy zasiliły również trzy koleżanki z klasy drugiej.

Uczestnicy imprezy spotkali się w sali OSP w Wysocku Małym o godzinie 18.00. Trzecioklasiści  przywitali zgromadzonych wspaniałym przemówieniem, wygłoszonym przez Dawida Kurka i Jagodę Kanię w imieniu całej klasy. Następnie wszyscy dali popis swoich tanecznych umiejętności tradycyjnym polonezem. Na szczęście wszystko poszło pomyślnie i tygodnie prób zaowocowały hucznymi oklaskami. Układ taneczny przygotował pan Łukasz Pawlak – nauczyciel wychowania fizycznego.

Po tańcu uczniowie zaskoczyli nauczycieli pomysłowymi wierszykami, podsumowującymi ich udział w życiu klasy trzeciej. Były też życzenia dla rodziców oraz  piękne kwiaty dla wszystkich. Po chwili wzruszenia przyszedł czas na posiłek, który z pewnością wszystkim smakował i filmik zawierający fotografie, które udało się zgromadzić przez trzy lata solidnej nauki. Były chwile wzruszenia i śmiechu, bo niektórych zdjęć nie dało się przyjąć z obojętnym wyrazem twarzy. Po tej atrakcji, zjedzeniu pysznego tortu i początkowo nieśmiałych tańcach, parkiet został opanowany przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

Taneczne szaleństwo trwało kilka pięknych godzin, a pomysłowym tańcom, śpiewom i ogólnemu świętowaniu nie było końca. Komers zakończył się około godziny 00.30 w miłej i bardzo radosnej atmosferze, choć niektórzy mieli ochotę na przedłużenie tej wspaniałej zabawy.

(autorka artykułu - ucz. Patrycja Mąka)