Zakończyliśmy już realizację projektu Mali uczniowie idą do szkoły. Był to projekt edukacyjny UNICEF  realizowany przez naszą szkołę od października 2015r.do marca 2016r. Celem projektu było : zapoznanie dzieci z tematem dostępu do edukacji na świecie, w tym szczególnie sytuacji dzieci w Mali, kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego, zebranie środków finansowych na edukację dzieci w Mali. Realizacja Projektu przebiegała w poszczególnych etapach :

• Zajęcia edukacyjne które polegały na zapoznaniu uczniów z sytuacją dzieci w Mali, specjalnie przygotowane materiały , w tym prezentacje i filmy umożliwiły przeprowadzenie ciekawych zajęć , podczas których uczniowie mieli okazję poznać problemy mieszkańców krajów rozwijających się i jak można im pomóc.
  • Przygotowanie książek – każdy uczeń miał możliwość  przygotować  swoją własną książkę.  Technika była dowolna. Wszystko zależało od dziecięcej  wyobraźni . Mogła to być  bajka, opowiadanie, komiks. Książki były  różne, własnego  autorstwa  jak również poszczególnych autorów w wykonaniu uczniów naszej szkoły.  Uzbieraliśmy 69 bardzo ciekawych książek.
  • „Dzień Książki dla Afryki” - Kiermasz książki połączyliśmy ze Świętem Patrona naszej Szkoły. Wszystkie stworzone przez uczniów książki zostały zaprezentowane na kiermaszu książki a zaproszeni goście mogli zabrać do domu wybraną przez siebie pozycję w zamian za przekazanie darowizny na rzecz dzieci w Mali. Kiermasz trwał jeszcze kolejny tydzień.
  • Uzbieraliśmy  650zł które zostały przekazane na konto fundacji UNICEF.
  • Konkurs na najciekawszą książkę – integralnym elementem projektu był konkurs. Ogłosiliśmy konkurs na najbardziej lubianą książkę na naszej stronie  Szkolnego Wolontariatu na facebooku. Najwięcej polubień uzbierały Nikola Kołodziej, Laura Zielezińska i Julia Błaszczyk.

Po zakończonym projekcie UNICEF  szkoła otrzyma „Certyfikat Zaangażowanej Społecznie Placówki” w roku szkolnym 2015/2016.