Najważniejsze święto dla społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Wysocku Małym to z pewnością święto patrona szkoły – Mikołaja Kopernika. I choć tylko szkoła podstawowa w Wysocku Małym nosi to zaszczytne imię wielkiego odkrywcy, to również gimnazjum z pełnym zaangażowaniem włącza się w tę uroczystość. Już od 44 lat, od pamiętnego roku 1972, kiedy to nadano imię naszej szkole, ten dzień przeżywamy uroczyście, ale także na wesoło łącząc pokolenia i społeczność lokalną. Przez kilkadziesiąt lat stworzyliśmy swoją własną tradycję świętowania, w której najważniejsze jest dostrzec ciężką pracę ucznia i wspierających go w uczeniu się i rozwijaniu zainteresowań rodziców i nauczycieli. Stąd wręczane w tym dniu dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce (średnia powyżej 4,5) i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie uczniom oraz listy gratulacyjne dla rodziców wyróżnionych dzieci. W tym roku szkolnym wręczono również dyplomy i nagrody za konkursy: wiedzy o Mikołaju Koperniku, plastyczny, walentynkowy, warcabowy, międzyklasowy sportowy i międzyklasowy wiedzy wszelakiej oraz UNICEF „Mali uczniowie idą do szkoły”. Jak nakazuje tradycja odśpiewany został także oryginalny hymn szkoły, napisany przez naszego absolwenta pt.: „Kiedy astronom na wieżę wchodził” a na zakończenie wjechał na salę ogromny tort ufundowany przez Radę Rodziców, którego spróbowali wszyscy uczestnicy 44. święta patrona szkoły. Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przybyli na tę wspaniałą uroczystość!

(w zakładce więcej lista nagrodzonych uczniów)

Uczniowie nagrodzeni dyplomem za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie:

Szkoła Podstawowa

Klasa II a: Mateusz Adam, Szymon Banasiak, Nikodem Doliński, Dawid Grzmil, Oliwia Jendrasik, Marta Kużaj, Wiktor Kużaj.

Klasa II b: Agata Ligocka, Maria Misiek, Mateusz Myja, Bartłomiej Nowak, Joanna Piasecka, Kacper Roszak, Filip Szczepaniak, Piotr Wala.

Klasa III: Kinga Adamczak, Gabriela Banasiak, Klaudia Chudy, Kinga Kania, Eryk Kołodziej, Aleksandra Klimek, Marta Skórska, Weronika Strączkowska.

Klasa IV: Paweł Kątny, Magdalena Banasiak, Paulina Jankowska, Daria Siekierka, Laura Zielezińska, Wiktoria Adamus, Sandra Myja, Nicola Dera, Michał                       Pieczyński, Zuzanna Nowak,Bartłomiej Kryszczak, Agata Tomczak, Ola Urbaniak.

Klasa V: Bartosz Pawłowski, Błażej Grzywna, Zofia Biały, Maria Kowalczyk, Maciej Urbaniak, Agnieszka Filipiak, Mateusz Helczyk, Dominika Kalina, Gabriela                Górecka, Klara Grabarek.

Klasa VI: Błażej Kwiatkowski, Michał Kaczmarek, Jakub Kupijaj, Wiktoria Skuła, Paulina Kardaś, Nikola Kołodziej.

Turniej klas: klasa V - I miejsce

klasa VI - II miejsce

klasa IV - III miejsce

Gimnazjum

Klasa I: Dominika Stodolna, Julita Sierakowska, Szymon Grzywna, Julia Błaszczyk, Paweł Nabzdyk, Sandra Strzelczak, Adam Misiek, Julia Kowalczyk.

Klasa II: Zuzanna Waloszczyk, Marta Płomińska, Klaudia Helczyk, Karolina Nabzdyk, Maciej Piskorski, Wojciech Piskorski, Agnieszka Urbaniak, Agata Wnuk.

Klasa III: Aleksandra Figiel, Dawid Kurek, Jagoda Kania, Kacper Gąsiorek, Agnieszka Kryszczak, Jakub Lewandowski, Patrycja Mąka.

Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku: I m. - Magdalena Misiek IIb, II m. - Gabriela Banasiak, III m. - Amelia Banasiak.

Turniej klas: klasa III - I miejsce

klasa II - II miejsce

klasa I - III miejsce

Inne konkursy:

Konkurs Plastyczny: I m. - Filip Szczepaniak IIb, II m. - Weronika Strączkowska III, III m. - Jakub Gąsiorek.

Turniej Warcabowy: I m. - Paweł Kątny, II m. - Wiktoria Skuła, III m. - Adrian Ratajczak.

Konkurs Walentynkowy: I m. - Daria Siekierka, II m. - Agata Tomczak, III m. - Nicola Dera.

Najsystematyczniej oszczędzający: Szymon Bluz, Jakub Kardas, Agata Nicpoń, Adrian Nicpoń.