Andrzejki to polski zwyczaj, który praktykowano przez wiele stuleci. A jeśli  ANDRZEJKI to zabawa i swawole. Uczniowie klas III a i III b SP pamiętali o tej rodzimej tradycji i 29 listopada w wigilię św. Andrzeja spotkali się w szkole razem z wychowawczyniami. W przygotowanie zabawy włączyła się mama jednego z uczniów - pani Anna Kazennowa- Sikora.  Były wspaniałe tańce, układy choreograficzne, a także karaoke. Niezwykłą atrakcją tego wieczoru było pojawienie się na sali postaci z bajek:  króla Juliana, Minionka, myszki Mini oraz Olafa. Wszyscy bawili się świetnie. Chętnie zajmowali miejsce na parkiecie i tańczyli w rytm ulubionej muzyki. W czasie zabawy można było zaspokoić głód i pragnienie. Dzieci delektowały się pyszną pizzą i napojami. Pomocną dłoń okazały też mamy - panie Monika Jendrasik i Jadwiga Grzmil.  Na szczególną pochwałę zasługują gimnazjaliści, którzy zawsze służą pomocą młodszym kolegom. Tym razem w dyskotekę zaangażowali się Julia Błaszczyk, Marysia Banasiak, Zuzanna Kawczyńska, Adam Misiek i Paweł Nabzdyk. Wspólna zabawa uczniów, wychowawczyń, rodziców i gimnazjalistów okazała się dla wszystkich wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem.