W piątek, 13 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Przygodzice, po raz czwarty skorzystali z zaproszenia i spotkali się w murach szkoły w Wysocku Małym, aby sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem angielskim wśród uczniów, wykorzystywanie wiedzy i umiejętności w zadaniach praktycznych i sytuacjach z życia codziennego oraz rozwijanie talentów językowych.

Formuła naszego turnieju nie jest typowa, a poszczególne zadania miały charakter warsztatowy i bazowały na współpracy uczniów w zespole. Uczestnicy mięli do wykonania osiem zadań: test gramatyczno-leksykalny, zagadki i rebusy, zadanie plastyczno-językowe „Picture Story”, quiz kulturowy, zadanie leksykalne „Daję słowo”, a także zaprezentowali scenki sytuacyjne zgodnie z wylosowanym tematem.

Wszyscy uczestnicy bardzo zaangażowali się w wykonanie poszczególnych zadań. Po podliczeniu punktów za wszystkie konkurencje komisja ogłosiła zwycięskie drużyny. Pierwsze miejsce, po raz pierwszy w historii turnieju, przypadło reprezentantom szkoły podstawowej w Wysocku Małym, drugie miejsce zdobył zespół z Dębnicy, a trzecie miejsce przypadło drużynie z Jankowa Przygodzkiego. Pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody dla drużyn wręczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym, pani Irena Dymarczyk oraz Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół, pani Barbara Duczmal. Dziękujemy wszystkim szkołom za udział w konkursie, a Radzie Rodziców w Wysocku Małym za ufundowanie wspaniałych nagród.