W piątek 10 listopada w Szkole Podstawowej w Dębnicy odbył się I Gminny Konkurs „Masterchef Junior to ja”, w którym wzięło udział pięć szkół  z terenu gminy Przygodzice. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III  a jego celem było propagowanie świadomego i zdrowego stylu odżywianiasię wśród najmłodszych.                                                                                                                Uczestnicy musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami kulinarnymi a także przygotować w swoich szkołach plakat i hasło promujące zdrowe odżywianie, które były prezentowane na wystawie konkursowej. Zadania, jakim musieli sprostać uczestnicy, polegały na przygotowaniu zdrowego posiłku i estetycznym wyeksponowaniu go przed jury. Uczniowie mieli do dyspozycji stragan pełen pysznych i zdrowych smakołyków, z których mogli dowolnie, zgodnie ze swoimi potrzebami i pomysłowością korzystać. Mali kucharze podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe : pierwszoklasiści przygotowywali zdrowe kanapki, drugoklasiści „jadalne stworki”, natomiast trzecioklasiści przyrządzali sałatki. Naszą szkołę reprezentowały trzy dwuosobowe drużyny z poszczególnych klas:

- klasa I – Lena Roszak i Paweł Wala

- klasa III a – Michalina Wróbel i Lena Dolińska

- klasa III b – Patryk Woźnica i Nikodem Zapała.

Cała nasza ekipa zaprezentowała się bardzo dobrze, starannie i z wielkim zapałem wykonując zadania. W przerwie konkursu uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia inscenizacji wiersza Jana Brzechwy „ Na straganie” w wykonaniu gospodarzy a także do wspólnych zabaw na temat zdrowego stylu odżywiania.    W tym czasie Jurorzy oceniając zadania konkursowe , mieli twardy orzech do zgryzienia, albowiem potrawy wszystkich drużyn prezentowały się porównywalnie estetycznie, kolorowo i  apetycznie.

Jednakże zgodnie z regulaminem jury wyłoniło po jednej zwycięskiej drużynie w każdej grupie wiekowej - wszak Masterchef Junior może być tylko jeden!

W kategorii klas pierwszych zwyciężyła drużyna z Jankowa Przygodzkiego, wśród klas drugich uczennice z Chynowej a w najstarszej kategorii wiekowej zwyciężyły i tytuł „Masterchef Junior to ja” zdobyły uczennice naszej szkoły z klasy III a - Lena Dolińska
i Michalina Wróbel.

Laureaci otrzymali z rąk Pani Dyrektor GZEAS Barbary Duczmal i Pana Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dębnicy  Dariusza Spychalskiego dyplomy, upominki oraz profesjonalne czapki Masterchefa. Wszyscy pozostali uczestnicy zostali obdarowani słodkimi upominkami.

Pierwsza edycja konkursu pokazała, że tego typu rywalizacja wśród najmłodszych jest ciekawa, widowiskowa i bardzo oczekiwana. Konkurs spełnił zarówno rolę kształcącą, jak i wychowawczą. Uczniowie nie tylko mogli sprawdzić swoje umiejętności kulinarne, ale przede wszystkim mogli sprawdzić się we współdziałaniu dla osiągnięcia wspólnego celu.

Pomysłodawcom, organizatorom i zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy! Z niecierpliwością czekamy na drugą edycję !