We środę, 3 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Przygodzice, skorzystali z zaproszenia i spotkali się w murach szkoły podstawowej w Wysocku Małym, aby sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego. W turnieju uczestniczyło 6 zespołów uczniowskich: z Czarnegolasu, Dębnicy, Jankowa Przygodzkiego, Przygodzic, Chynowej oraz gospodarze z Wysocka Małego. Celem konkursu była popularyzacja i rozwijanie zainteresowań językiem angielskim wśród uczniów szkół podstawowych, wykorzystywanie wiedzy i umiejętności w zadaniach praktycznych i sytuacjach z życia codziennego oraz rozwijanie talentów językowych oraz wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Formuła naszego turnieju nie jest typowa, a poszczególne zadania miały charakter warsztatowy i bazowały na współpracy uczniów w zespole. Uczestnicy mięli do wykonania osiem zadań: test gramatyczno-leksykalny, zagadki i rebusy, zadanie plastyczno-językowe „Picture Story”, quiz kulturowy, zadanie leksykalne „Daję słowo”, a także zaprezentowali scenki sytuacyjne zgodnie z wylosowanym tematem. Wszyscy uczestnicy bardzo zaangażowali się w wykonanie poszczególnych zadań, a walka była bardzo wyrównana. Po podliczeniu punktów za wszystkie konkurencje komisja ogłosiła zwycięskie drużyny. Pierwsze miejsce przypadło reprezentantom szkoły podstawowej w Czarnymlesie, drugie miejsce zdobyli przedstawiciele szkoły w Dębnicy a trzecie przypadło drużynie z Jankowa Przygodzkiego. Pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody książkowe dla drużyn wręczyła dyrektor szkoły podstawowej w Wysocku Małym, pani Irena Dymarczyk oraz radny gminy Przygodzice, pan Dariusz Górski. Nagrody książkowe ufundowało wydawnictwo Oxford.