Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni na uroczystość goście, zgromadzeni na widowni sali gimnastycznej naszej szkoły,mogli podziwiać w dniu 20 grudnia 2019 r. uczniów przedstawiających wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa Chrystusa w tradycyjnych Jasełkach Bożonarodzeniowych. Zwyczaj wystawiania Jasełek, przygotowywanych pod kierunkiem P. Ewy Cieluch, trwa w naszej szkole już blisko trzydzieśći lat i zawsze oczekiwany jest z wielką niecierpliwością. Chętnych do wzięcia udziału w przedstawieniu nigdy nie brakuje!

W tym roku w rolę Maryi, Józefa i pozostałych uczestników wydarzeń wcielili się wszyscy uczniowie klasy szóstej, a bylo ich prawie trzydziestu. Niecodzienną i smutną zarazem chwilę przeżyła odtwarzająca rolę Maryi Joanna Piasecka, której nagła choroba uniemożliwiła niemal w ostatniej chwili występ. W zaistniałej sytuacji, podwójną kreację Maryi i żony Heroda brawurowo odegrała Eliza Grześczyk. Elizie dziękujemy, a Asi zyczymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Warto zwrcić uwagę na fakt, iż dzięki pomcy i wparciu finansowym Rady Rodziców, uczniowie naszej szkoły wystepują w coraz piękniejszej scenografii  i barwnych   strojach. Przed trzema laty Rada Rodziców sfinansowała wykonanie przez firmę stolarską nowej szopki betlejemskiej, a w tym roku wzbogaciliśmy garderobę o kolorowe, atłasowe peleryny trzech królów, uszyte przez Panią Urszulę Leśną. Za poświęcony czas i trud włożony w pracę, bardzo jej dziękujemy.

Gra aktorska została jak zwykle wzbogacona kolędami w wykonaniu sporej rzeszy uczniów naszej szkoły. Część kolęd pochodziła z przygotowanego przez P. Bogusławę Górską koncertu "Tylko jedna jesst taka noc", który odbył się w naszej szkole dwa dni wcześniej.

Jasełka Bożonarodzeniowe zostały przyjęte entuzjastycznie, a występy aktorów nagrodzone gromkimi brawami. Nie zabrakło też świątecznych życzeń złożonych w imieniu społeczności szkolnej na ręce Pani Dyrektor Ireny Dymarczyk i symbolicznego dzielenia się opłatkiem.