W tym roku z racji panującej pandemii bale karnawałowe dla przedszkolaków z Wysocka Małego odbywały się osobno dla obu grup. Zabawy opierały się na indywidualnych popisach tanecznych, odbywały się liczne konkursy, zabawy z układami tanecznymi z wykorzystaniem muzyki dla dzieci oraz popularnych hitów. Sale przedszkolne zamieniły się przed balami w sale balowe z kolorowymi proporcami, balonami, ozdobami, światełkami i kulami dyskotekowymi. Dzieci wzięły aktywny udział w dekorowaniu.

Bal w grupie 6-latków odbył się 27 stycznia 2021r. Tego dnia każdy przedszkolak niezwykle przejęty przekraczał progi sali przedszkolnej z niecierpliwością oczekując atrakcji. Po śniadaniu, już wszyscy byli gotowi do zabawy. Dzieci przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Były oczywiście też konkursy z nagrodami np. konkurs z krzesełkami, czy na najśmieszniejszy taniec indywidualny, quizy dotyczące bajek i wspólne zabawy np. zumba, „Macarena”, „Choco, chocolate”, „Krasnoludek” czy nadal słynne „Kaczuszki”, a także rywalizacje: „kto szybciej wypije sok przez słomkę”, albo z przenoszeniem jajka na łyżce do mety (piłeczki ping pong). Dzieci wzajemnie się dopingowały. Warto zaznaczyć, że upominek otrzymywało każde dziecko, które brało udział w różnorodnych potyczkach/atrakcjach. Był też czas na odpoczynek i poczęstunek. Wszystkim dopisywały świetne humory. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.

Bal w grupie 5,4,3-latków odbył się 5 lutego 2021 r. Był to długo wyczekiwany dzień, który rozpoczął się zabawą „Zgadnij kim jestem?”. W naszej grupie pojawili się: Księżniczka szukająca swego księcia, dobra Wróżka wraz ze swoją magiczną różdżką, Czerwony Kapturek, który tym razem to nam przyniósł koszyczek pełen smakołyków, Ninja czuwający nad naszym bezpieczeństwem wraz z niezastąpionym Iron Manem, z odległej Transylwanii dotarł do nas sam hrabia Drakula, całą czapkę dobrego nastroju oraz karnawałowej zabawy przyniósł nam Klaun, a prehistoryczny T-Rex pokazał jak to kiedyś bawiono się na balach dla dinozaurów, nad całością czuwał czarny kot. Rozpoznanie dzieci to nie była taka łatwa sprawa. Wszyscy świetnie się bawili przy skocznej muzyce. Nie zabrakło również licznych konkurencji zapewniających wiele atrakcji, uśmiechu i niespodzianek. Kiedy czas wspólnej zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Bale w obu grupach przedszkolnych przepełnione były radosną, miłą atmosferą. Przedszkolacy zwykle oczekują na czas balu z wielką niecierpliwością. Tym razem bale odbyły się w nieco innej formule, mając na względzie obowiązujące obostrzenia, mimo tego dostarczyły dzieciom ogromne zadowolenie, zachwycały przygotowanymi dla nich niespodziankami oraz mimo chwilowego zmęczenia tańcami wyzwalały uśmiechy na dziecięcych buziach 

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej na Facebooku szkoły