Uroczystym apelem uczniowie naszej szkoły uczcili 231. rocznicę uchwalania Konstytucji 3 Maja. Akademię, upamiętniającą to jedno z najdonośniejszych wydarzeń z historii naszego kraju, przygotowali uczniowie klas VII a i VII b. Wydarzenia z 1791 r. siódmoklasiści przedstawili swoim kolegom i koleżankom w formie przedstawiania teatralnego. Uczniowie wcielali się w postaci historyczne związane z Sejmem Wielkim. Występowi towarzyszyła oprawa muzyczna oraz prezentacja multimedialna. O znaczeniu naszej pierwszej konstytucji w części oficjalnej mówiła dyrektor szkoły – pani Irena Dymarczyk. Wszyscy zgromadzeni tego dnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym ubrani byli w galowe stroje. Nie brakowało biało-czerwonych akcentów.

Za organizację tego patriotycznego apelu odpowiadali nauczyciele - Izabela Krysik i Piotr Szkudlarek.

• MicrosoftTeams-image (87)
  • maj1