13 kwietnia 2022 r po prawie dwuletniej przerwie odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Gospodarzem tegorocznych eliminacji była Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzkim. Zmagania turniejowe odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych:

I uczniowie klas IV- VI

II uczniowie klas VII- VIII

Pierwszą grupę w naszej gminie reprezentowały 4 zespoły - Czarny Las, Janków Przygodzki, Przygodzice i Wysocko Male.

Drugą grupę reprezentowało 5 zespołów- Czarny Las, Chynowa, Dębnica, Janków Przygodzki, Przygodzice i Wysocko Małe.

Rywalizacja odbywała się w następujących dyscyplinach: tor sprawnościowy, test wiedzy o ruchu drogowym, test- skrzyżowania, wiadomości z zakresu pierwszej pomocy.

Naszą szkołę w zmaganiach reprezentowali:

I grupa:

Daria Kaleta, Bartosz Jankowski, Fabian Kupczyk, Oliwia Marczak

II grupa:

Maciej Chocaj, Bartłomiej Nowak, Kacper Roszak

Rywalizacja między zespołami była bardzo zaciekła i o miejscach decydowały ułamki punktów. Ostatecznie dla naszej szkoły rezultaty okazały się bardzo pomyślne. Grupa I zajęła II miejsce. Jeszcze lepiej poszło reprezentantom grupy II , którzy zajęli I miejsce i będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych. Ponadto I miejsce indywidualnie, jako najlepszy zawodnik, zdobył Kacper Roszak.

Gratulujemy sukcesu.

• Brd1