Wielki Post to czas, w którym od wielu już lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w rekolekcjach wielkopostnych. Tegoroczne, którym przyświecało hasło IDĘ poprowadził w dniach 21 - 23 marca ojciec Łukasz Nowotczyński, pasjonista z pobliskiego klasztoru w Sadowiu. Pierwszy dzień, to czas nauki rekolekcyjnej wygłoszonej dla uczniów w dwóch grupach wiekowych: pierwsza klasy I-IV, druga klasy V – VIII. Myślą przewodnią spotkania była nauka Chrystusa głoszona na kartach Pisma Świętego i refleksja, nad wyborem właściwej postawy i drogi, którą kroczyć będziemy idąc przez zycie. To okazja do osobistego rachunku sumienia. Drugi dzień to moment pójścia za Chrystusem śladami Drogi Krzyżowej połączone z rozważaniami Jego męki. Właściwemu przeżyciu tego nabożeństwa służyły czytane przez uczniów rozważania poszczególnych stacji dogi na Golgotę. Trzeciego dnia, na zakończenie rekolekcji, uczniowie pod opieką nauczycieli udali się do kościoła parafialnego w Wysocku Wielkim, gdzie mieli okazję wyspowiadać się, a następnie uczestniczyli we mszy świętej.

Był to też czas modlitwy dziękczynnej w intencji Ojca Łukasza, jako wyraz naszej wdzięczności za trud głoszenia nauk rekolekcyjnych.

• 1i
  • 2i