Dnia 12 maja br. odbył się w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich XXI Gminny Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Wójta Gminy Przygodzice. Do rywalizacji w konkursie przystąpiło 18 uczestników, którzy reprezentowali szkoły podstawowe z całej gminy. Uczestnicy konkursu pisali dyktando zatytułowane ,,Hojny polonista".

Trzecie miejsce indywidualnie zajęła uczennica naszej szkoły, siódmoklasistka – Amelia Banasiak. Naszą szkołę reprezentowali także uczniowie klasy VIII – Oliwia Jendrasik i Filip Szczepaniak. Drużynowo nasza reprezentacja najlepiej poradziła sobie z naszpikowanym pułapkami ortograficznymi dyktandem i zajęła pierwsze miejsce.

Laureaci konkursu otrzymali ufundowaną przez Wójta Gminy Przygodzice, pana Krzysztofa Rasiaka, pamiątkową statuetkę i dyplom.