Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym

Szanowni Rodzice!

Spis podręczników szkolnych dla klas II-III i IV-VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum znajduje się w Szybkim Menu (lewa część strony intrenetowej) -  w zakładce Dokumenty szkolne.

Podręczniki dla klasy I szkoły podstawowej będą rozprowadzane w naszej szkole. O terminie dystrybucji poinformujemy.

Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców

5 listopada odbył się w naszej szkole Gminny Turniej Piłki Nożnej chłopców w kategorii gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Robakowski, Łukasz Hurny, Damian Kardas, Rafał Domasik, Mateusz Hurny, Robert Grabowski, Artur Adam, Dawid Kurek. Chłopcy walczyli dzielnie, docierając do samego finału, gdzie spotkali się ponownie z drużyną z Jankowa Przygodzkiego. Walka była ostra ale fair. Ostatecznie zwyciężyli uczniowie naszej szkoły pokonując przeciwnika 1:0. Nasza drużyna zdobyła pierwsze miejsce i będzie reprezentowała gminę na zawodach powiatowych. Trzymamy kciuki!

Zrealizowaliśmy projekt "Turystyka z językiem angielskim za pan btat"

W okresie jesiennym (październik – listopad) grupa 11 uczniów Gimnazjum w Wysocku Małym wraz z opiekunami realizowała projekt własnego autorstwa pt. „Turystyka z językiem angielskim za pan brat”.

Celem projektu było opracowanie rowerowej turystycznej trasy własnego pomysłu po okolicach Wysocka Małego i PK Doliny Baryczy w języku polskim i angielskim.
Na początek odbyło się spotkanie w szkole, podczas którego korzystając z map i Internetu uczniowie wraz z opiekunami wskazali przebieg trasy oraz ciekawe miejsca na niej się znajdujące, podając jednocześnie słowa „klucze” do słowniczka, który został zamieszczony do opisu trasy.
Dnia 15.11.2014 r. część uczestników projektu przejechała rowerami wyznaczoną trasą wykonując zdjęcia ciekawych miejsc.
Na zakończenie uczniowie opisali trasę w obu językach i zamieścili słowniczek.

Uczestnicy projektu – uczniowie: Maciej Piskorski, Wojciech Piskorski, Dawid Nawrot, Patryk Walotka, Dawid Kurek, Rafał Domasik, Kamil Ilski, Jakub Lewandowski, Kacper Gąsiorek, Marcin Górski, Adam Wawrzyniak

Uczestnicy projektu – nauczyciele: Marek Pawlicki, Paweł Wróblewski, Łukasz Pawlak.

Sukces szkolnych poetek w konkursie "Uzależnieniom STOP"

01 grudnia 2015r. w Zespole Szkół w Chynowej odbyła się XIV edycja konkursu "Uzależnieniom STOP" organizowanego we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przygodzicach. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie samodzielne napisanie, a następnie zaprezentowamie przed konkursową komisją wiersza promującego  zdrowy styl życia.   W swojej twórczości młodzi poeci zwrócili uwagę na fakt, jak wielkie niebezpieczeństwo niosą ze sobą wszelkiego rodzaju uzależnienia: od alkoholu, papierosów, narkotyków, telewizora i internetu.  Podkreślili , jak wielką radość i przyjemność daje świadomość bycia wolnym od jakiegokolwiek zniewolenia.
     Naszą szkołę w konkursie reprezentowały uczennice gimnazjum Katarzyna Matysiak z klasy pierwszej, która recytowała wiersz autorstwa koleżanki z klasy Klaudii Helczyk i zajęła II miejsce oraz  recytująca wiersz własnego autorstwa Kornelia Szkudlarek z klasy drugiej, która zajęła miejsce trzecie.
     Nad pracą twórczą szkolnych poetek i przygotowaniem recytacji czuwali nauczyciele Ewa Cieluch i Hieronim Duczmal.

SAMSUN, TURCJA – podsumowanie projektu Comenius

W dniach 4-8 maja odbyło się w tureckim mieście Samsun szóste i zarazem ostatnie spotkanie w ramach międzynarodowego programu Comenius, którego celem była realizacja projektu „Smarthome-be online for our common European home”. Gospodarzem była szkoła średnia Samsun Anadolu Lisesi. Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele Paweł Wróblewski oraz Mariola Roszak Cholewka. Wizyta w Turcji wiązała się nie tylko z podsumowaniem całego projektu na temat wykorzystania nowych technologii w naszym życiu, ale była również świetną okazją do poznania tureckiej kultury, historii, tureckiej gościnności oraz nauki języków obcych, zwłaszcza angielskiego i tureckiego.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>