Za nami IV edycja konkursu języka angielskiego i niemieckiego „VADEMECUM” dla uczniów szkół gimnazjalnych, zorganizowana przez II Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim. Konkurs odbył się pod patronatem wydawnictwa Macmillan oraz Miasta Ostrów Wielkopolski i pani wiceprezydent Ewy Mateckiej. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z gimnazjów z powiatu ostrowskiego. Cel konkursu to rozwijanie zainteresowań językami obcymi oraz poszerzanie swojej wiedzy z tego zakresu. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu sprawdzającego znajomość środków gramatycznych i leksykalnych oraz elementów wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Zespół Szkół w Wysocku Małym reprezentowali Magdalena Urbaniak z kl. III gimnazjum, Zuzanna Waloszczyk z klasy I gimnazjum oraz Dawid Kurek z klasy II gimnazjum. Tym razem nie udało się stanąć na podium konkursu, ale dzięki współzawodnictwu z uczniami innych szkół, nasi wychowankowie zyskali cenne doświadczenie i mogli skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z całego powiatu. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i drobne nagrody ufundowane przez wydawnictwo Macmillan.