Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym

Koleje Wolności

Uczniowie klasy VI uczestniczyli w podróży pociągiem retro. Koleje Wolności wyjechały na tory z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W czasie przejażdżki do Kalisza pomiędzy przystankami specjalne lekcje historyczne prowadzili edukatorzy ubrani w mundury II RP. Wycieczka poszerzyła także wiadomości na temat historycznego Ostrowa. Młodzież miała za zadanie wykonać kilka ciekawych zdjęć zabytków miasta, tak aby potem na lekcjach informatyki zrobić ciekawą prezentację. Zobaczymy, jak sobie poradzili z zadaniem już wkrótce.

Uczniowie, nauczyciele i absolwenci Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym na 58. Rajdzie Jesień Chopinowska

Dnia 15 września 2019 roku grupa 23 osób: uczniów, nauczycieli i absolwentów szkoły z Wysocka Małego wzięła udział w kolejnej edycji rajdu Jesień Chopinowska z metą przy pałacu Radziwiłłów w Antoninie. Trasa, którą przebyto na rowerach wiodła przez: Przygodzice, Górecznik (miał tam miejsce dłuższy postój), Dębnicę, Kociembę do Antonina. Podczas odpoczynków obserwowano florę i faunę Doliny Baryczy ze szczególnym uwzględnieniem ptactwa pobliskich stawów. Poza tym nauczyciele wdrażali uczniów do przestrzegania zasad ruchu drogowego. Na mecie czekały na wszystkich liczne atrakcje: piknik z grochówką, koncert „Mistrz i uczeń”, różne konkursy i inne. Po południu wszyscy zadowoleni wrócili do Wysocka Małego.

Nowi czytelnicy biblioteki

W środę 11 września nowymi czytelnikami biblioteki w Wysocku Małym zostało 17. dzieci z przedszkola. Grono to powiększyło się w czwartek o kolejnych 12. uczniów. Mali czytelnicy odnowili wiedzę na temat korzystania z wypożyczalni oraz zostali pasowani na pełnoprawnych użytkowników biblioteki. Po części oficjalnej dzieci mogły wypożyczać książki a na koniec otrzymały pamiątkowe upominki.

Szanowni Rodzice,

dnia 11 września (środa) o godzinie 17.00

odbędzie się spotkanie z rodzicami:

- w I części - zebranie ogólne na sali gimnastycznej

- w drugiej części spotkanie z wychowawcami klas.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>