Po raz czternasty uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu ostrowskiego uczestniczyli w Powiatowym Konkursie „Mistrz Ortografii”. W I etapie brało udział 1400 uczniów w 3 kategoriach wiekowych (II-III SP, IV-VI SP, I-III Gim.). Konkurs objęty został honorowym patronatem Rady Języka Polskiego pod przewodnictwem prof. Andrzeja Markowskiego. W kategorii gimnazjów naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Ewelina Piechowiak i Nina Kuszewska. Jak zwykle na tym etapie do rozwiązania był test ortograficzny, który dla wielu uczniów był zbyt trudny.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że do ścisłego finału zakwalifikowała się Nina Kuszewska z klasy III i tym samym otrzymała tytuł Laureata XIV Powiatowego Konkursu „Mistrz Ortografii” 2012r. Wraz z nią taki sam tytuł uzyskało 15 uczniów z innych gimnazjów (konkurs wygrał uczeń Michał Błocisz z Gimnazjum w Sobótce).