Zespół Szkół w Wysocku Małym

Wycieczka do Torunia

Przypominamy o wyjeździe do Torunia!
Termin: 11-12.07.2017 r.
Zbiórka na parkingu przy szkole o godzinie 7.00.
W sekretariacie szkoły czekają na Was zgody na wyjazd.
Zapominalscy prosimy o wpłatę 50 złotych.

Telefon kontaktowy do szkoły: (62) 592-69-77

Zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej

Nadszedł upragniony czas wakacji i pora na podsumowanie roku szkonego 2016/2017. Był to rok pracowity dla uczniów i nauczycieli, obfitujący w wiele konkursów, projektów, zawodów i wycieczek oraz zwykłej codziennej i mozolnej pracy. Dla wielu pracowitych i wytrwałych uczniów szkoły podstawowej 23 czerwca był okazją do otrzymania świadectw z wyróżnieniem, dyplomów za wzorową frekwencję, nagród czytelniczych i nagrody Sportowca Roku. Zwyczajowo nagrody te wręczała uczniom pani dyrektor Irena Dymarczyk w asyście dumnych wychowaców, dziękując także rodzicom prymusów. Obecna na sali przewodnicząca Rady Gminy, pani Janina Wojtasiak również pogratulowała uczniom sukcesów małych i dużych,  jednocześnie życząc udanych wakacji.

Na zakończenie tej miłej uroczystości nie obyło się bez wzruszeń. Po 41 latach pracy w naszej szkole na zasłużoną emeryturę udała się pani Mariola Roszak - Cholewka, wspaniały i doświadczony pedagog i wychowawca kilku pokoleń dzieci i młodzieży z Wysocka Małego. Były kwiaty, życzenia oraz bardzo osobisty występ wokalny zespołu Violinki, aby podkreślić ogromny wkład Pani Marioli w dorobek pedagogiczny naszej szkoły.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji!

Zakończenie roku szkolnego w gimnazjum

23 czerwca był także dniem podsumowań i pożegnań w gimnazjum. Uczniowie zgodnie podkreślali, iż ten rok szkolny minął im bardzo szybko, a absolwenci  nie mogli uwierzyć, że kolejny już, trzeci etap kształcenia dobiegł końca. Jednak zacznijmy od początku. Na sali gimnastycznej o godzinie 10.30 zebrali się gimnazjaliści, zaproszenie rodzice i goście, nauczyciele i pracownicy szkoły. W części oficjalnej, zgodnie z tradycją,  w pierwszej kolejności pani dyrektor Irena Dzmarczyk podziękowała najlepszym uczniom i ich rodzicom za zdobycie świadectw z wyróżnieniem. Następnie nadszedł czas na dyplomy, upominki  i medale za aktywną. trzyletnią pracę w kołach zainteresowań i organizacjach. Absolwenci z dumą odbierali nagrody za działalność w: szkolnym kole PCK, OTOP, Wolontariacie "Wystarczy Chcieć", Szkolnym Klubie Europejskim Syriusz. Nie zapomniano także o uczniach ze 100% frekwencją i statuetce dla Sportowca Roku. Jednak na największe wyróżnienie zasłużyła uczennica klasy III gimnazjum Zuzanna Waloszczyk, która otrzymała statuetkę Dyrektora Szkoły za najlepsze wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, aktywność społeczną i udział w wielu konkursach przedmiotowych i interdyscypilnarnych. Następnie Dyrektor Szkoły podziękowała zarządowi Rady Rodziców i jej przewodniczącej pani Kamili Piskorskiej za ogromne poświęcenie w pracy na rzecz uczniów i naszej szkoły.
W części artystycznej zaprezentowała się klasa II gimnazjum, która w genialny sposób sparodiowała atmosferę lekcji szkolnych, doli ucznia i nauczyciela i zaprosiła absolwentów na pokład Statku Przyjaźni. Następnie klasa III wraz z wychowawcą wspominała najciekawsze chwile, które razem przeżyli w naszej szkole. I tu oczywiście i absolwentom i nauczycielom łza zakręciła się w oku. Kolejne pokolenie młodych, wspaniałych ludzi idzie w świat, a my życzymy im szczęśliwej drogi!

Zobacz zdjęcia - część oficjalna

Zobacz zdjęcia - część artystyczna

Podsumowanie pracy Wolontariuszy

We wtorek 20 czerwca, na ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu Wolontariatu „Wystarczy Chcieć”, dokonaliśmy podsumowania tegorocznych działań. Wolontariusze mogli sobie przypomnieć co działo się w ramach wolontariatu, powspominać akcje, w których brali udział, a także podziękować wspierającym wolontariat nauczycielom i rodzicom. Naszymi szczególnymi gośćmi byli przyjaciele wolontariatu, którzy wspierali nas w organizacji wielu akcji: p.dyrektor Irena Dymarczyk, p. Ewa Waloszczyk, p. Izabela Krysik, p. Daria Kwapisz, ks. Jarosław Kołodziej, p. Paweł Wróblewski, p. Marek Pawlicki oraz p. P.Szkudlarek. Wyróżniliśmy także najaktywniejszych wolontariuszy, którymi w tym roku byli: Sandra Strzelczak, Agata Orzechowska, Julia Kowalczyk, Katarzyna Matysiak i Zuzanna Waloszczyk. Najmłodsi wolontariusze, którzy dołączyli do nas niedawno otrzymali legitymacje szkolnego wolontariatu.

Wszystkich sympatyków pomagania zapraszamy do odwiedzania profilu naszej grupy na http://www.szkolnywolontariat.pl/placowka/szkolny-wolontariat-wystarczy-chciec, który zaprezentowaliśmy w trakcie spotkania, a także do obejrzenia filmów które zgłosiliśmy na konkurs MEN: https://www.youtube.com/watch?v=lLUHhemMxfY, https://www.youtube.com/watch?v=-2TbDoTzze0.

Dziękujemy za rok wytężonej pracy i zachęcamy do udziału w naszych akcjach w kolejnych latach. Pomaganie jest łatwe…

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności