Zespół Szkół w Wysocku Małym

Uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły w Wysocku Małym na 56. Rajdzie Jesień Chopinowska

Dnia 10 września 2017 roku grupa 22 osób: uczniów, nauczycieli i absolwentów szkoły z Wysocka Małego wzięła udział w kolejnej edycji rajdu Jesień Chopinowska z metą przy pałacu Radziwiłłów w Antoninie. Trasa, którą przebyto na rowerach wiodła przez: Przygodzice, Górecznik (miał tam miejsce dłuższy postój), Dębnicę, Kociembę do Antonina. Podczas odpoczynków obserwowano florę i faunę głównie Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy ze szczególnym uwzględnieniem ptactwa pobliskich stawów. Poza tym nauczyciele wdrażali uczniów do przestrzegania zasad ruchu drogowego. Na mecie czekały na wszystkich liczne atrakcje: piknik z grochówką, możliwość wzięcia udziału w Koncercie Chopinowskim, różne konkursy w tym strzelecki i inne. Po południu wszyscy zadowoleni jadąc ścieżką rowerową Antonin – Ostrów Wielkopolski i dalej przez Janków Przygodzki wrócili do Wysocka Małego.

Festyn "Pożegnanie lata" z udziałem naszych uczniów

„Wszystkiego najlepszego, radości, szczęścia moc, słoneczka wesołego, snów pięknych co noc” – tymi muzycznymi życzeniami z piosenki Danuty Rinn i Bogdana Czyżewskiego zakończyło się prawie godzinne widowisko taneczno – muzyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły podczas festynu „Żegnamy lato na rok” , który odbył się  w sobotę 9 IX 2017r. na ostrowskich Piaskach – Szczygliczce.

W programie „Z tańcem przez świat” dedykowanym szerokiej publiczności, a szczególnie jej starszej generacji, która podczas festynu obchodziła swoje Senioralia, zaprezentowali się przedszkolacy, uczniowie szkoły podstawowej  , oddziałów gimnazjalnych oraz absolwenci naszej szkoły. Akcja tanecznego show obejmowała  muzyczną podróż poprzez wszystkie kontynenty naszego globu, umożliwiającą widzom poznanie ciekawostek, zwyczajów, strojów a przede wszystkim tańców odwiedzanych po drodze krajów. W widowisku wykorzystano  standardy muzyki światowej, takie jak m.in. „Milord”, „New York, New York” czy wiązankę walców  Johana Straussa a także melodie etniczne i ludowe , charakterystyczne dla danego rejonu świata.   W rolę przewodników przez meandry tanecznej podróży przez świat z wielkim talentem i wdziękiem wcielili się : Sandra Strzelczak, Tobiasz Konieczny   i Paweł Nabzdyk.

Piękne melodie, klimatyczne choreografie poszczególnych tańców , feeria barwnych strojów a przede wszystkim mistrzowskie wykonanie uczniów sprawiły, że nasze widowisko zostało przyjęte gromkimi brawami a scena finałowa z udziałem wszystkich wykonawców oklaskiwana była przez długie minuty.

Udział w festynie , do którego zostaliśmy zaproszeni przez Panią Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beatę Klimek  był doskonałą okazją do promocji artystycznych talentów uczniów          i pracowników naszej szkoły na szerokim forum środowiska lokalnego.

W przedsięwzięcie zaangażowana była większość nauczycieli szkoły, którzy włączyli się w przygotowanie poszczególnych tańców, nad całością czuwała P. Bogusława Górska.

Zebrania z rodzicami

Dyrektor Szkoły zaprasza wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie się dnia

15 września (piątek) o godzinie 16.30

Narodowe czytanie 2017 w Wysocku Małym

Jak co roku biblioteka oraz szkoła w Wysocku Małym włączyły się w program Narodowego Czytania, którego lekturą w 2017 roku jest Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Akcja Narodowego Czytania trwa od roku 2012 i została zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego lekturą Adama Mickiewicza Pan Tadeusz a kontynuowana przez prezydenta Andrzeja Dudę. W następnych latach były czytane kolejno: Dzieła Aleksandra Fredry, Trylogia Henryka Sienkiewicza, Lalka Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza.

W szkole w Wysocku Małym Czytanie Wesela odbyło się we wtorek 5 września. Fragmenty Wesela czytali: Dyrektor Szkoły Irena Dymarczyk, Z-ca Dyrektora Dorota Kittler, Przewodnicząca Rady Gminy Janina Wojtasiak,  Przewodnicząca Rady Rodziców Kamila Piskorska oraz nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie: Izabela Krysik, Hieronim Duczmal, Urszula Leśna, Julita Sierakowska, Sandra Strzelczak. Nad całością akcji czuwali: Piotr Szkudlarek i Magdalena Misiek.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności