Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym

Ważne aktualne informacje dla Rodziców

   

Szanowni Rodzice

 

Dyrektor szkoły informuje, na podstawie informacji przekazanej przez Komitet Strajkowy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym, że w dniach 25-26 IV 2019r.(tj. czwartek, piątek) strajk będzie kontynuowany.

26 kwietnia zostaniecie Państwo Rodzice poinformowani o dalszych decyzjach.

Ze względów organizacyjnych 25, 26 IV 2019r. nie będą się odbywać zajęcia dydaktyczne, natomiast dla uczniów, którym Rodzice nie mogą zapewnić opieki szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze, zgodnie z obowiązującym tygodniowym planem zajęć .

 

Bardzo proszę o sprawdzanie pojawiających się na stronie szkoły wszelkich informacji dotyczących zajęć w szkole i opieki nad uczniami. O wszystkich zaistniałych zmianach będzie Państwo na bieżąco informowani. Informacje także zamieszczane są na drzwiach wejściowych do szkoły.

 

                       Z poważaniem

                       dyrektor szkoły

                                                                            

 

 

                                                                                        

 

Życzenia wielkanocne

 

Zdrowych, spokojnych
            Świąt Wielkanocnych.

Smacznego jajka
            i mokrego  śmigusa - dyngusa

życzą Rodzicom, Uczniom
            i Przyjaciołom Szkoły:

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
            i Pracownicy Szkoły                                                                             

 

 

TOP ENGLISH TEAM - V Gminny Turniej Języka Angielskiego

               We środę, 3 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Przygodzice, skorzystali z zaproszenia i spotkali się w murach szkoły podstawowej w Wysocku Małym, aby sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego. W turnieju uczestniczyło 6 zespołów uczniowskich: z Czarnegolasu, Dębnicy, Jankowa Przygodzkiego, Przygodzic, Chynowej oraz gospodarze z Wysocka Małego. Celem konkursu była popularyzacja i rozwijanie zainteresowań językiem angielskim wśród uczniów szkół podstawowych, wykorzystywanie wiedzy i umiejętności w zadaniach praktycznych i sytuacjach z życia codziennego oraz rozwijanie talentów językowych oraz wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Formuła naszego turnieju nie jest typowa, a poszczególne zadania miały charakter warsztatowy i bazowały na współpracy uczniów w zespole. Uczestnicy mięli do wykonania osiem zadań: test gramatyczno-leksykalny, zagadki i rebusy, zadanie plastyczno-językowe „Picture Story”, quiz kulturowy, zadanie leksykalne „Daję słowo”, a także zaprezentowali scenki sytuacyjne zgodnie z wylosowanym tematem. Wszyscy uczestnicy bardzo zaangażowali się w wykonanie poszczególnych zadań, a walka była bardzo wyrównana. Po podliczeniu punktów za wszystkie konkurencje komisja ogłosiła zwycięskie drużyny. Pierwsze miejsce przypadło reprezentantom szkoły podstawowej w Czarnymlesie, drugie miejsce zdobyli przedstawiciele szkoły w Dębnicy a trzecie przypadło drużynie z Jankowa Przygodzkiego. Pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody książkowe dla drużyn wręczyła dyrektor szkoły podstawowej w Wysocku Małym, pani Irena Dymarczyk oraz radny gminy Przygodzice, pan Dariusz Górski. Nagrody książkowe ufundowało wydawnictwo Oxford.

 Zobacz zdjęcia 

 

RAJD MARZANNY 2019

 

    

Dnia 23 marca 2019 roku grupa 18 uczniów wraz z dwoma opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym wzięła udział w Rajdzie Marzanny z metą w Sali Wiejskiej w Przygodziczkach. Przy bardzo ładnej słonecznej pogodzie uczestnicy pokonali rowerami trasę o długości 25 kilometrów.
Głównymi celami rajdu dla uczniów i opiekunów z Wysocka Małego były:
* - udział w imprezach na mecie rajdu w tym między innymi powitanie wiosny, nawiązywanie i umacnianie więzi między turystami,
* - podziwianie piękna Doliny Baryczy,
* - obserwacje zmian fenologicznych na początku wiosny oraz ich dokumentowanie poprzez fotografowanie,
* - uczestnictwo w Akcji Społecznej - Klimatyczna Klasa, Szkoła pod hasłem „Jeżdżąc rowerem, bądź bohaterem”,
* - odpoczynek, rekreacja i obserwacje przyrodnicze w miejscu turystyczno – wypoczynkowym Górecznik.

W godzinach popołudniowych wszyscy zadowoleni z udziału w rajdzie jak i z pogody wrócili do Wysocka Małego.

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 142
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności