Zespół Szkół w Wysocku Małym

REKRUTACJA  2018/2019

Szanowni Rodzice!

Od 26 lutego rozpoczynamy rekrutację do oddziału przedszkolnego oraz klasy I szkoły podstawowej.

Wnioski można składać w sekretariacie szkoły do

16 marca 2018 r.
Zapraszamy!

PLIKI DO PBRANIA - REKRUTACJA

Jazda na łyżwach to super zabawa

O tym, że jazda na łyżwach to świetna zabawa mogli się przekonać uczniowie klasy VI. Wraz z wychowawcą Markiem Pawlickim, opiekunami Arkadiuszem Piaseckim i Łukaszem Pawlakiem skorzystali ze wspaniałej, nowej zimowej atrakcji Ostrowa Wielkopolskiego - sztucznego lodowiska. Nie dla każdego jazda na łyżwach okazała się sprawą prostą, ale na cóż są sprawniejsi koledzy i koleżanki? Wystarczyło złapać się za ręce i już śmigać po tafli lodu. Przy okazji było dużo śmiechu, radości i koleżeńskiej współpracy. Po wyczynach sportowych uczniowie klasy VI przespacerowali się na małe co nieco do restauracji  Mc Donald's i na zakupy do Galerii Ostrovia. Wwszyscy zgodnie stwierdzili, że to było udane popołudnie.

SUPERGRATKA, CZYLI MUZYCZNA PODRÓŻ DLA BABCI I DZIADKA

Około 150 babć i dziadków przedszkolaków i najmłodszych uczniów klas I – III zechciało przyjąć zaproszenie od swoich wnucząt, aby wspólnie uczcić to wyjątkowe święto – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Trzeba przyznać, że uczniowie przygotowali dla swoich dziadków nie lada niespodziankę, albowiem głównym punktem programu była podróż dookoła świata z tańcem i piosenką.  W ciągu godziny ,nie wydając ani grosza ze swoich emerytur nasi Goście mieli okazję odbyć wyprawę w najdalsze zakątki naszego globu, poczynając od Wielkopolski , poprzez Azję ,obie Ameryki , Afrykę , na Europie skończywszy. Przewodnikami w tej niezwykłej podróży było troje przyjaciół – Wanda, Henryk i Tadeusz ( w tych rolach : Sandra Strzelczak , Paweł Nabzdyk i Tobiasz Konieczny), którzy „w jesieni życia” postanowili nareszcie spełnić swe wielkie  marzenie . Nasi bohaterowie w ciekawy,    a  przede wszystkim lekki i zabawny sposób zaprezentowali  widzom „muzyczną geografię świata”.  Czegóż tam nie było! Romantyczny  taniec z kwiatami, klimatyczny taniec japoński czy rytmiczna zorba przeplatały się ze skocznym kazaczokiem, tańcami latynoskimi , arabskimi  czy też  pełnymi  temperamentu , gorącymi  tańcami latynoskimi i tańcami z paryskich i nowojorskich kabaretów. Nie zabrakło też popisowych „kaczuszek” w wykonaniu maluszków czy kulinarnych przystanków we Włoszech.  Podróż zwieńczył dostojny taniec wprost z wiedeńskiego dworu zatańczony w rytm wiązanki walców Johanna Straussa w wykonaniu najstarszych uczniów gimnazjum. A wszystko to okraszone pięknymi, charakterystycznymi dla danego regionu świata strojami i rekwizytami. W widowisku wzięli udział wszyscy przedszkolacy  i uczniowie klas I – III ,  a także bardzo wielu uczniów klas starszych.

W miłej i radosnej atmosferze , przy poczęstunku przygotowanym przez Radę Rodziców , Dostojni Goście wysłuchali okazjonalnych życzeń skierowanych do nich przez Wójta gminy Przygodzice p. Krzysztofa Rasiaka, Przewodniczącą Rady Gminy p. Janinę Wojtasiak oraz Dyrektor Szkoły p. Irenę Dymarczyk. Do życzeń dołączył się nadkomisarz Krzysztof  Kula z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., który przy okazji spotkania z Seniorami , przestrzegł przed niebezpieczeństwami grożącymi osobom starszym i samotnym ze strony oszustów ( tzw. „ metoda na wnuczka”).

W uroczystość zaangażowanych było bardzo wielu nauczycieli, którzy przygotowali poszczególne tańce, odpowiednią scenografię oraz salę widowiskową.  Scenariusz przygotowała i nad całością czuwała p. Bogusława Górska.

Dzień Seniora

W dniu 14.01.2018r. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność zaprezentować  program artystyczny, dedykowany  starszym mieszkańcom Wysocka Małego. Odpowiadając na zaproszenie Pań Radnych, Rady Sołeckiej i innych organizacji lokalnych, młodzież szkolna uświetniła swoim występem spotkanie z okazji Dnia Seniora, które miało miejsce w Sali Wiejskiej w Wysocku Małym.                              Z tej okazji zafundowano zaproszonym Gościom krótką muzyczną podróż z tańcem dookoła świata, okraszoną humorystycznym słowem wiążącym. Zaprezentowany program był jedynie wybraną częścią większej całości, którą uczniowie mają w swoim repertuarze. W widowisku udział wzięli przedszkolacy, uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści.  Barwne, dopracowane w szczegółach strojów i choreografii tańce, spotkały się z żywiołowym odbiorem widowni, a młodzi wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Niedzielne popołudnie,  które upłynęło Seniorom w miłej i serdecznej atmosferze było dla uczniów nie tylko okazją do zaprezentowania swoich talentów i umiejętności, ale również sposobnością do poznania wielu mieszkańców naszej miejscowości w podeszłym już wieku, z którymi na co dzień młodzież nie ma kontaktu. Idea spotkań integrujących różne pokolenia lokalnej społeczności to doskonały pomysł na kształtowanie wrażliwości i postawy szacunku wobec osób starszych.

Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie!

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności