Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym

Europejski Uniwersytet Latający zawitał do naszej szkoły

4 grudnia, na zaproszenie Szkolnego Klubu Europejskiego "Syriusz", przybyli do naszej szkoły przedstawiciele Europejskiego Uniwersytetu Latającego. Pan dr Krzystzof Biegun, na co dzień pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego, ekspert Team Europe i pani Antonina Dębska, animatorka, studentka prawa i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, spotkali się z najstarszą młodzieżą szkoły - uczniami klasy VII, VIII i III gimnazjum. Tematem spotkania była przyszłość Unii Europejskiej. Dzięki prowadzącym mieliśmy okazję zastanowić się co dalej ze wspólną Europą, jakie szanse dają młodym unijne programy edukacyjne i jakie mogą być scenariusze dalszego rozwoju w obliczu Brexitu, niepokojów społecznych i fali migracji. Spotkanie poszerzyło naszą wiedzę o Unii Europejskiej i dało poczucie, że to młodzi ludzie będą budować wspólną Europę i to od nich będzie zależała dalsza przyszłość Starego Kontynentu.

Program realizowany jest przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Inicjatorkami spotkania były p. Ewa Pilarska i p. Dorota Kittler, opiekunki Klubu Europejskiego "Syriusz".

Wróżby andrzejkowe

W czwartek, 29 listopada Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów wróżby andrzejkowe. Cztery wróżbitki z klasy V: Joanna Piasecka, Nela Bogdajewicz i Katarzyna Banasiak oraz Magdalena Banasiak z klasy VII przepowiadały imię przyszłego męża lub żony, przyszły zawód, miejsce zamieszkania i bogactwo.

Wszystkie wróżby były optymistyczne i oby się spełniły J

Charytatywna Loteria Samorządu Uczniowskiego

Wielkim sercem, empatią, pomysłowością i umiejętnościami organizacyjnymi wykazał się Samorząd Uczniowski organizując dnia 20 listopada Loterię Charytatywną.
           Inicjatorki akcji Wiktoria Dera oraz Jagoda Kosztyła same zakupiły i opisały fanty. Cały dochód z loterii – 130zł został wpłacony na konto fundacji SIEpomaga na operację serduszka Piotrusia Pyszno z Wilamowic w województwie Śląskim, który przyszedł na świat z krytyczną wadą serca – HLHS hipopoplazja – niedorozwój – lewej komory serca. Zamiast całego serduszka ma on tylko pół i w związku z tym w trakcie dorastania jego serce będzie trzeba trzykrotnie operować.

To na pewno nie ostatnia ciekawa inicjatywa Samorządu Uczniowskiego.

Programowanie i czytanie u przedszkolaków

14 listopada dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym gościły Panią Martynę Sakowską z  Grupy MAC. Pani Martyna przedstawiła dzieciom roboty Photon i zorganizowała zabawy dla przedszkolaków z elementami programowania. Dzieci wysłuchały z zainteresowaniem opowiadania autorstwa Gabrieli Rzepeckiej-Weiss pt. "Gdy Pola się zgubi" czytanego przez naszego gościa w ramach projektu "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury". Książkę tę otrzymaliśmy w prezencie. Przedszkolacy byli niezwykle zaciekawieni formą zajęć, spotkanie przebiegało w niezwykle miłej atmosferze. Pani Martyna przyjęła od nas zaproszenie na kolejne odwiedziny. Zapraszamy i dziękujemy.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności