Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym

Ważne aktualne informacje dla Rodziców

Dyrektor Szkoły informuje:

1) 2 V 2019 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze - świetlicowe dla chętnych uczniów (nauczyciele oczekują na uczniów do godz.12.00).

2) Wywiadówki śródokresowe - zmiany terminów ze względu na wycieczki klasowe:

·15 V 2019 od godz. 16.30

- oddziały przedszkolne

- klasy I, II

1. ·16 V 2019

- klasy IVA, IVB, V , VI od godz. 16.30

- klasy VII, VIII, IIIG od godz. 17.30

W dniu wywiadówek oczekują na Państwa wszyscy nauczyciele. Serdecznie zapraszamy na spotkania.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika informuje, że:

1. wszystkie dzieci zgłoszone przez rodziców do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2019/2020 zostały przyjęte,
  2. wszyscy uczniowie zgłoszeni przez rodziców do klasy pierwszej szkoły podstawowej zostali przyjęci .

Oczekujemy z wielką radością na Przedszkolaków i Pierwszoklasistów w nowym roku szkolnym.

Dyrektor informuje, że szkoła dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w oddziałach przedszkolnych.

Życzenia wielkanocne

Zdrowych, spokojnych
            Świąt Wielkanocnych.

Smacznego jajka
            i mokrego  śmigusa - dyngusa

życzą Rodzicom, Uczniom
            i Przyjaciołom Szkoły:

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
            i Pracownicy Szkoły

TOP ENGLISH TEAM - V Gminny Turniej Języka Angielskiego

We środę, 3 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Przygodzice, skorzystali z zaproszenia i spotkali się w murach szkoły podstawowej w Wysocku Małym, aby sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego. W turnieju uczestniczyło 6 zespołów uczniowskich: z Czarnegolasu, Dębnicy, Jankowa Przygodzkiego, Przygodzic, Chynowej oraz gospodarze z Wysocka Małego. Celem konkursu była popularyzacja i rozwijanie zainteresowań językiem angielskim wśród uczniów szkół podstawowych, wykorzystywanie wiedzy i umiejętności w zadaniach praktycznych i sytuacjach z życia codziennego oraz rozwijanie talentów językowych oraz wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Formuła naszego turnieju nie jest typowa, a poszczególne zadania miały charakter warsztatowy i bazowały na współpracy uczniów w zespole. Uczestnicy mięli do wykonania osiem zadań: test gramatyczno-leksykalny, zagadki i rebusy, zadanie plastyczno-językowe „Picture Story”, quiz kulturowy, zadanie leksykalne „Daję słowo”, a także zaprezentowali scenki sytuacyjne zgodnie z wylosowanym tematem. Wszyscy uczestnicy bardzo zaangażowali się w wykonanie poszczególnych zadań, a walka była bardzo wyrównana. Po podliczeniu punktów za wszystkie konkurencje komisja ogłosiła zwycięskie drużyny. Pierwsze miejsce przypadło reprezentantom szkoły podstawowej w Czarnymlesie, drugie miejsce zdobyli przedstawiciele szkoły w Dębnicy a trzecie przypadło drużynie z Jankowa Przygodzkiego. Pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody książkowe dla drużyn wręczyła dyrektor szkoły podstawowej w Wysocku Małym, pani Irena Dymarczyk oraz radny gminy Przygodzice, pan Dariusz Górski. Nagrody książkowe ufundowało wydawnictwo Oxford.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności