Drugi semestr roku szkolnego to kolejne sportowe wyzwania. Uczniowie gimnazjum w ramach realizowanego projektu Kumulacji Aktywności mają możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju  zajęciach sportowych, które odbywają się dwa razy w tygodniu po 1,5 godz. W tym półroczu rozpoczęliśmy cykl sześciu treningów z pływania na basenie Delfin w Ostrowie Wielkopolskim. Młodzież doskonali swoje umiejętności pływania poszczególnymi stylami, jak również skoki do wody i nurkowanie. Raz w tygodniu prowadzone są zajęcia z koszykówki przez panią Katarzynę Dulnik i zamiennie zajęcia z piłki nożnej, cross fit, wspinaczki, unihokeja, zumby, aerobic i tabaty.  Podczas spotkań młodzi sportowcy doskonalą poznane już umiejętności,  poznają nowe formy i metody ćwiczeń, a także uczą się zasad gry. Dzięki temu kształtują szybkość, zwinność, siłę i wytrzymałość. Zajęcia te mają na celu wskazanie, jak spędzać swój wolny czas w atrakcyjny sposób, a także zadbanie o zdrowie, lepsze samopoczucie i zgrabną sylwetkę.  Skumulowana aktywność fizyczna to także zwiększenie poczucia pewności siebie, integracja w grupie rówieśniczej, pogłębienie wiedzy o funkcjonowaniu organizmu, a także poznanie nowych trenerów, a przy okazji czerpanie z tych zajęć wiele radości. Tak więc w zdrowym ciele zdrowy duch!