Ortografia w szkołach gminy Przygodzice zawsze była na wysokim poziomie. Świadczą o tym liczne rejonowe konkursy, w których uczniowie biorą udział i odnoszą sukcesy oraz tradycja organizacji ich na terenie samej gminy. Do nich należy Konkurs Ortograficzny „O złote pióro Wójta Gminy Przygodzice” organizowany dla uczniów gimnazjów przez Gimnazjum w Przygodzicach. W tym roku odbył się on 15.06.2016 r. i wzięły w nim udział wszystkie gimnazja z terenu gminy Przygodzice. Zmagania z niełatwym tekstem zakończyły się ogromnym sukcesem uczniów z Gimnazjum z Wysocka Małego. Indywidualnie pierwsze miejsce i „złote pióro” zdobyła uczennica III klasy Aleksandra Figiel oraz drużynowo – również pierwsze miejsce - zdobył zespół w składzie: Aleksandra Figiel (kl. III), Sandra Strzelczak (kl. I) oraz Szymon Grzywna (kl. I).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !