Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym

Pierwsze prawo jazdy - karta rowerowa

Uczniowie klasy IV a i IV b w dniu 5 czerwca przystąpili do pierwszego ważnego egzaminu sprawdzającego ich umiejętności i wiedzę z ruchu drogowego. Zdobycie karty rowerowej poprzedzone było całorocznymi przygotowaniami. Na lekcjach techniki, pod kierunkiem pani Izabeli Krysik, uczniowie zapoznali się z przepisami ruchu drogowego i znakami drogowymi. Potem w przygotowanym masteczku ruchu drogowego ćwiczyli jazdę na rowerze. Nie była to łatwa przeprawa, ale w dniu egzaminów pod czujmym okiem Policjanta wszyscy uczniowie spisali się na piątkę. Teraz z pewnością bezpiecznie będą mogli poznawać najbliższą okolicę na swoich jednośladach.

Wycieczka klasy III gimnazjum do Kołobrzegu

W dniach 28 - 31 maja uczniowie klasy III gimnazjum przebywali nad morzem w Kołobrzegu. Swoją wycieczkę planowali długo wraz z wychowacą Hieronimem Duczmalem, ponieważ mieli świadomość, że to już podsumowanie ich wspólnej, 9 - letniej przygody w szkole w Wysocku Małym. Podróż odbyła się pociągiem i to już było pierwszą atrakcją. Okazało się bowiem, że niektórzy z uczestników nie podróżowali nigdy koleją. Kołobrzeg przywitał nas wiosenną, słoneczną pogodą. Zadaliśmy sobie trud pieszych wędrówek, aby zobaczyć uroki miasta. Nic nie uszło naszej uwadze. Byliśmy na kołobrzeskim molo, promenadzie, zobaczyliśmy port handlowy, płynęliśmy statkiem przy ogromnej fali. W kolejnych dniach weszliśmy na latarnię morską, zwiedziliśmy port rybacki i Skansen Okrętów, a potem centrum miasta: Bazylikę, ratusz, Muzeum Oręża Polskiego. Uff...Jakby tego było mało, codziennie chodziliśmy na długie spacery wzdłuż brzegu morza lub przebywaliśmy na plaży, aby zaznać wspólnego relaksu. Niestety cztery dni szybko minęły, ale wspomnienia pozostaną na zawsze!

Dzień Dziecka

Wszystkim uczniom, małym i dużym, a także naszym absolwentom z okazji Dnia Dziecka życzymy radości i spełnienia marzeń!

Wycieczka klasy V do Warszawy

W dniach 14 - 15 maja uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią Ewą Pilarską i opiekunem Dorotą Kittler mieli przyjemność poznawać uroki stolicy Polski. Dwudniową wycieczkę rozpoczęliśmy wizytą na Stadionie Narodowym, gdzie zobaczyliśmy nie tylko boisko i koronę stadionu, ale także wraz z przewodnikiem byliśmy w szatniach piłakrzy oraz pomieszczeniach dla dziennikarzy. Choć pogoda nie sprzyjała spacerom, wszyscy dzielnie poznawali stolicę dalej - wjechaliśmy na taras widokowy PKiN oraz wraz z przewodnikiem przeszliśmy Traktem Królewskim. Kolejny dzień był równie ciekawy - byliśmy w Planetarium przy Centrum Nauki Kopernik, gdzie obejrzeliśmy film o układzie słonecznym, a potem zwiedziliśmy wystawę o eksploracji kosmosu. Nie mogliśmy też ominąć pięknych ogrodów na dachach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i podziwiać nowoczesną Warszawę.
Uczniowie klasy V zachwyceni stolicą już planują kolejny wyjazd. Najchętniej tam, gdzie zobaczą kolejny stadion!

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności