Dzień Nauczyciela i Dzień Papieski

Wtorek, 16.10.2018

16 października dla społeczności szkolnej stał się dniem pamięci o największym Polaku - Papieżu Janie Pawle II oraz nauczycielach i pracownikach Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Wysocku Małym. Naszym uczniom pięknie udało się spleść te dwa jakże ważne wydarzenia. Były życzenia, laurki, wiersz i piosenki w podziękowaniu za trud wychowawczy i osiągnięcia dydaktyczne. Następnie uczniowie przygotowani przez panią Ewę Cieluch zaprezentowali spektakl słowno - muzyczno - filmowy o Janie Pawle II. Trwający przez 27 lat pontyfikat przyniósł Polsce duchowe i moralne odrodzenie oraz wprowadził nasz kraj do wspólnoty międzynarodowej. Jego wielka postać stała się przykładem dla każdego z nas - uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, aby w życiu kierować się wzajemnym szacunkiem i miłością.

LEKCJA PATRIOTYZMU W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU,,NIEPODLEGŁA”

Wtorek, 16.10.2018

Trzydziestoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym w dniach 14-15 października 2018 r. uczestniczyła w dwudniowym wyjeździe do stolicy Polski - Warszawy. Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego przez szkołę projektu edukacyjnego Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Godność, Wolność, Niepodległość”. Wyjazd był jednym z wielu działań  o charakterze patriotycznym, organizowanych przez szkołę w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z miejscami ważnymi dla naszej historii, związanymi z narodzinami wolności i demokracji, walką o niepodległą Ojczyznę.

Specjaliści od segregacji odpadów

Wtorek, 16.10.2018

We wtorek 16. października w naszej szkole odbył się finał V Gminnego Konkursu Ekologicznego pod hasłem "Papier, plastik, bio i szkło - segregacja to jest to!". Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z gminy Przygodzice i ma na celu kształtowanie świadomych postaw pro-ekologicznych, W tym roku kreatywni uczestnicy zaprezentowali plakaty, gry planszowe i instrumenty muzyczne wykonane z biodegradowalnych odpadów. Pomysłowość uczestników wszystkich zaskoczyła! Dzięki Nadleśnictwu Antonin oraz Urzędowi Gminy Przygodzice uczestnicy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody. Gratulujemy!

"Opowiedz nam Polsko"

Czwartek, 11.10.2018

Rok 2018 jest rokiem wyjątkowym dla wszystkich Polaków. To 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym w gminie Przygodzice mają miejsce liczne wydarzenia kulturalne, których celem jest uświetnienie tej rocznicy.

11. października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Wysocku Małym odbył się finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego" pn. "Opowiedz nam Polsko" realizowany w ramach projektu "Niepodległa w poezji" pod patronatem Wójta gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka. Wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi z terenu gminy.

Celem konkursu było m. in. kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich wśród młodzieży, rozwijanie zainteresowań polską poezją patriotyczną oraz promowanie młodych talentów.

Komisja konkursowa w składzie: p. Kornelia Tysiak, p. Bogumiła Kołacka i p. Magdalena Misiek miały trudne zadanie, bowiem uczestnicy konkursu zaprezentowali utwory od poezji
A. Mickiewicza i C.K. Norwida poprzez K.K. Baczyńskiego aż do T. Kubiaka i J. Tuwima.

W kategorii szkół podstawowych kl. IV-VI 1. miejsce zdobyła Olga Wałęsa ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy,  dwa 2. miejsca - Jakub Krakowski ze Szkoły Podstawowej z Przygodzic oraz Joanna Piasecka ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym, 3. miejsce Julia Pilarska ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy oraz wyróżnienie Eliza Grześczyk ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym.

W kategorii szkół podstawowych kl. VII-VIII i oddziały gimnazjalne 1. miejsce zdobył Jakub Górny ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzkim, 2. miejsce Oliwia Kubik ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy, 3. miejsca zajęły Agata Szymanowska ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy oraz Olga Sroka ze Szkoły Podstawowej w Przygodzicach, wyróżniono też Tobiasza Prukałę ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzkim.

W imieniu Wójta gminy Przygodzice nagrody wręczała dyrektorka GZEAS-u p. Barbara Duczmal a także dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym p. Irena Dymarczyk jako organizatorka konkursu. Nad całością czuwał i prowadził doradca metodyczny Hieronim Duczmal.

Realizujemy program "Niepodległa" Ministerstwa Edukacji Narodowej

Piątek, 05.10.2018

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA
W WYSOCKU MAŁYM REALIZUJE PROGRAM