Ważne aktualne informacje dla Rodziców

Czwartek, 25.04.2019

Dyrektor Szkoły informuje:

1) 2 V 2019 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze - świetlicowe dla chętnych uczniów (nauczyciele oczekują na uczniów do godz.12.00).

2) Wywiadówki śródokresowe - zmiany terminów ze względu na wycieczki klasowe:

·15 V 2019 od godz. 16.30

- oddziały przedszkolne

- klasy I, II

1. ·16 V 2019

- klasy IVA, IVB, V , VI od godz. 16.30

- klasy VII, VIII, IIIG od godz. 17.30

W dniu wywiadówek oczekują na Państwa wszyscy nauczyciele. Serdecznie zapraszamy na spotkania.

Czwartek, 25.04.2019

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika informuje, że:

1. wszystkie dzieci zgłoszone przez rodziców do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2019/2020 zostały przyjęte,
  2. wszyscy uczniowie zgłoszeni przez rodziców do klasy pierwszej szkoły podstawowej zostali przyjęci .

Oczekujemy z wielką radością na Przedszkolaków i Pierwszoklasistów w nowym roku szkolnym.

Dyrektor informuje, że szkoła dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w oddziałach przedszkolnych.

Życzenia wielkanocne

Środa, 17.04.2019

Zdrowych, spokojnych
            Świąt Wielkanocnych.

Smacznego jajka
            i mokrego  śmigusa - dyngusa

życzą Rodzicom, Uczniom
            i Przyjaciołom Szkoły:

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
            i Pracownicy Szkoły

TOP ENGLISH TEAM - V Gminny Turniej Języka Angielskiego

Środa, 03.04.2019

We środę, 3 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Przygodzice, skorzystali z zaproszenia i spotkali się w murach szkoły podstawowej w Wysocku Małym, aby sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego. W turnieju uczestniczyło 6 zespołów uczniowskich: z Czarnegolasu, Dębnicy, Jankowa Przygodzkiego, Przygodzic, Chynowej oraz gospodarze z Wysocka Małego. Celem konkursu była popularyzacja i rozwijanie zainteresowań językiem angielskim wśród uczniów szkół podstawowych, wykorzystywanie wiedzy i umiejętności w zadaniach praktycznych i sytuacjach z życia codziennego oraz rozwijanie talentów językowych oraz wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Formuła naszego turnieju nie jest typowa, a poszczególne zadania miały charakter warsztatowy i bazowały na współpracy uczniów w zespole. Uczestnicy mięli do wykonania osiem zadań: test gramatyczno-leksykalny, zagadki i rebusy, zadanie plastyczno-językowe „Picture Story”, quiz kulturowy, zadanie leksykalne „Daję słowo”, a także zaprezentowali scenki sytuacyjne zgodnie z wylosowanym tematem. Wszyscy uczestnicy bardzo zaangażowali się w wykonanie poszczególnych zadań, a walka była bardzo wyrównana. Po podliczeniu punktów za wszystkie konkurencje komisja ogłosiła zwycięskie drużyny. Pierwsze miejsce przypadło reprezentantom szkoły podstawowej w Czarnymlesie, drugie miejsce zdobyli przedstawiciele szkoły w Dębnicy a trzecie przypadło drużynie z Jankowa Przygodzkiego. Pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody książkowe dla drużyn wręczyła dyrektor szkoły podstawowej w Wysocku Małym, pani Irena Dymarczyk oraz radny gminy Przygodzice, pan Dariusz Górski. Nagrody książkowe ufundowało wydawnictwo Oxford.

RAJD MARZANNY 2019

Sobota, 23.03.2019

Dnia 23 marca 2019 roku grupa 18 uczniów wraz z dwoma opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym wzięła udział w Rajdzie Marzanny z metą w Sali Wiejskiej w Przygodziczkach. Przy bardzo ładnej słonecznej pogodzie uczestnicy pokonali rowerami trasę o długości 25 kilometrów.
Głównymi celami rajdu dla uczniów i opiekunów z Wysocka Małego były:
* - udział w imprezach na mecie rajdu w tym między innymi powitanie wiosny, nawiązywanie i umacnianie więzi między turystami,
* - podziwianie piękna Doliny Baryczy,
* - obserwacje zmian fenologicznych na początku wiosny oraz ich dokumentowanie poprzez fotografowanie,
* - uczestnictwo w Akcji Społecznej - Klimatyczna Klasa, Szkoła pod hasłem „Jeżdżąc rowerem, bądź bohaterem”,
* - odpoczynek, rekreacja i obserwacje przyrodnicze w miejscu turystyczno – wypoczynkowym Górecznik.

W godzinach popołudniowych wszyscy zadowoleni z udziału w rajdzie jak i z pogody wrócili do Wysocka Małego.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>