Drzwi Otwarte

Uwaga!

Zapraszamy na DRZWI OTWARTE

w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika

w Wysocku Małym dzieci przedszkolne oraz przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami

21 lutego 2019r. w godz. 15.00 – 17.00

Dlaczego warto uczyć się w naszej szkole?

• Pracują w niej nauczyciele – przyjaciele dzieci.
  • Rodzice i uczniowie są partnerami szkoły.
  • Wspomagamy w rozwoju każde dziecko:
  • zajęcia logopedyczne, wyrównawcze, korekcyjne, wg potrzeb
  • zajęcia rozwijające zainteresowania, pasje,
  • realizacja różnorodnych projektów
  • Posiadamy doskonałą bazę dydaktyczną:
  • sale interaktywne,
  • nowoczesne pomoce dydaktyczne,
  • rozbudowaną bazę sportową.
  • Zapewniamy opiekę świetlicową do godz. 16.00
  • Umożliwiamy zakup obiadów.
  • Jesteśmy szkołą środowiskową, bezpieczną i przyjazną.

Rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego

Piątek, 15.02.2019

SZANOWNI    RODZICE!

Od 25 lutego rozpoczynamy rekrutację do oddziału przedszkolnego.

Wnioski można składać w sekretariacie szkoły do 15 marca 2019 r.

ZAPRASZAMY

Jeśli liczba wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego dziecka zamieszkałego w obwodzie gminy będzie większa niż liczba wolnych miejsc, którymi dysponuje szkoła, o przyjęciu decydować będą kryteria określone w art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (   Dz. U. z 2017r. poz. 59 ze zm.) oraz   kryteria         określone w Uchwale Nr XXIII/206/2017 Rady Gminy Przygodzice z dnia 23 lutego 2017 r.

ODPOWIEDNIE ZAŁĄCZNIKI W ZAKŁADCE DOKUMENTY - REKRUTACJA:

Rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej

Czwartek, 14.02.2019

SZANOWNI    RODZICE!

Zgłoszenia dziecka mieszkającego w obwodzie szkoły, tj. w Wysocku Małym i Smardowie do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym należy dokonać od 4 lutego do 22 lutego 2019 r.

Od 26 lutego  rozpocznie się rekrutacja na wolne miejsca.

Zgodnie z art. 40 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo oświatowe rodzice dziecka podlegającego obowiązkowi szkolnemu są zobowiązani do dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem (zapisaniem) dziecka do szkoły. Wszystkich czynności związanych z zapisaniem dziecka do szkoły, tj. zgłoszeniem lub złożeniem wniosku dokonujecie Państwo osobiście w sekretariacie szkoły.

Zgodnie z art. art. 133 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 ze zm.) do klasy I przyjmowane będą:

1)z urzędu - dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły;
2) na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) – dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły (w przypadku, gdy szkoła dysponować będzie wolnymi miejscami) na podstawie kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym określonych w Uchwale Nr XXIII/205/2017 Rady Gminy Przygodzice z dnia 23 lutego 2017 r.

ODPOWIEDNIE ZAŁĄCZNIKI W ZAKŁADCE DOKUMENTY - REKRUTACJA:

WIELKIE GRANIE W POMAGANIE

Niedziela, 13.01.2019

Kolejny raz Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” z Wysocka Małego przyłączył się do akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przy Sztabie WOŚP w Ostrowskim Centrum Kultury. Podczas 27-ego finału nasi wolontariusze kwestowali na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego oraz Wysocka Małego i Wysocka Wielkiego. W niedzielę 13 stycznia, pomimo deszczowej pogody, ale w świetnych nastrojach i z ogromnym zaangażowaniem, zbieraliśmy fundusze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Grupa kwestujących liczyła w tym roku 18 osób z klas: 4a, 7SP, 8SP i III gimnazjum. Kwota, którą wspólnie uzbieraliśmy wyniosła 9012,48zł. To imponujący rezultat. Akcja była możliwa dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców i nauczycieli, którzy sprawowali opiekę podczas zbiórki w ośmiu mniejszych grupach wolontariuszy. W tym roku naszymi opiekunami byli: p.Karolina Dolińska, p.Sylwia Ilska, p.Karolina Ławniczak, p.Sławomir Skuła, p.Iwona Grobelna, p.Daria Kołodziej-Gałka, p.Justyna Perz, p.Piotr Szkudlarek, i p.Paweł Wróblewski. Dziękujemy wszystkim za świetną współpracę. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że pomaganie jest naprawdę dziecinnie proste!.

Pomagamy!

Sobota, 12.01.2019