Zebrania z rodzicami

   Poniedziałek, 12.11.2018

Szanowni Rodzice,

w dniu 20 listopada odbędą się

w naszej szkole wywiadówki

śródroczne:                                                

-klasy I - VI, g. 16.00

-klasy VII, VIII i gimnazjum, g. 17.30.

                                                                                                  Serdecznie zapraszamy!
 

 

Uroczysta akademia z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości

   Piątek, 09.11.2018

       9 listopada w murach naszej szkoły przeżyliśmy wspaniałą lekcję patriotyczną i obywatelską - akademię z okazji stulecia odzyskania niepodległości. O godzinie 11.11 społeczność szkolna oraz przybyli rodzice i goście odśpiewali cztery zwrotki hymnu państowowego. Tym samy włączyliśmy się do akcji Minister Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległej" i wraz z 24 tysiącami szkół w całej Polsce odśpiewaliśmy hymn. Następnie, dzięki wierszom i patriotycznym pieśniom mogliśmy przypomnieć sobie drogę naszej ojczyzny do niepodległości i zrozumieć, że wolność jest nam nie tylko dana, ale i zadana. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły Irena Dymarczyk przekazała uczniom flagę biało - czerwoną, podarowaną naszej szkole przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. 


 Zobacz zdjęcia 

 

Realizujemy program "Niepodległa" Minister Edukacji Narodowej

   Poniedziałek, 05.11.2018

        

Serdecznie zapraszamy

na uroczystą akademię z okazji

100 - lecia odzyskania niepodległości 

„Śpiewamy dla Niepodległej”,
która odbędzie się dnia 9 listopada 2018 r.
o godzinie 11.00 
w naszej szkole.


W programie:

  • Bicie rekordu w śpiewie hymnu narodowego – śpiewamy 4 zwrotki
  • Program artystyczny
  • Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

     

 

Bieg Niepodległości

   Środa, 31.10.2018

 

           Dnia 31 października 2018 r. uczniowie, nauczyciele, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Wysocku Małym przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysocku Małym zorganizowali bieg w połączeniu z piknikiem w ramach projektu Niepodległa – Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości.

 Impreza odbyła się w okolicach Wysocka Małego i Smardowa w Dolinie Baryczy.Na trasie liczącej około 2 km uczniowie szkoły rywalizowali w biegu, a osoby nie biegające odbyły spacer po malowniczym, zabezpieczonym przez strażaków i nauczycieli, wiodącym głównie lasem dukcie. Po biegu miał miejsce piknik w połączeniu z grillem przygotowanym przez Radę Rodziców, podczas którego zorganizowano quiz wiedzy o sukcesach polskich sportowców w minionych stu latach, przygotowany dla uczniów przez nauczycieli.

 Zobacz zdjęcia 

 

Wycieczka do Londynu, Windsoru i Oxfordu!

   Poniedziałek, 29.10.2018

W dniach 21-26 października 2018 uczniowie naszej szkoły podstawowej oraz gimnazjum brali udział w niezapomnianej przygodzie na ziemi brytyjskiej. Wycieczka do stolicy Wielkiej Brytanii oraz do Windsoru i Oxfordu została zorganizowana wspólnie z IV Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim. Program wycieczki obejmował wiele atrakcji. Pierwszym przeżyciem dla uczestników był przejazd Eurotunelem pod kanałem La Manche. Pomimo długiej podróży autokarem nikomu nie zabrakło sił aby ruszyć na podbój miasta. Spacer wzdłuż Tamizy rozpoczęto od London Bridge, Katedry Southwark i Teatru Szekspirowskiego. Mostem Millenium Bridge uczestnicy przeszli do Katedry Św. Pawła. Kolejne dni również obfitowały w bogate wydarzenia. Obserwacja zmiany warty pod Buckingham Palace, spacer przez St. James’s Park który doprowadził grupę pod gmach Opactwa Westminsterskiego oraz Domy Parlamentu wraz ze słynną Wieżą Zegarową i Big Ben’em. Ulicą Whitehall dotarliśmy do Trafalgar Square. Nie można było pominąć siedziby premiera 10 Downing Street oraz Stajni Królewskich. Byliśmy również zachwyceni słuchając historii o Tower of London, czy obserwując rozpoznawalny na całym świecie most zwodzony Tower Bridge. Rejs po Tamizie pozwolił utrwalić w pamięci poznane miejsca, tak samo jak przejażdżka mierzącą 135 metrów karuzelą zwaną London Eye. Dalszy pobyt to takie punkty programu jak Piccadilly Circus, Leicester Square i China Town.

Niepowtarzalny klimat miała wizyta w letniej rezydencji królewskiej w Windsorze. To urokliwie położone, ulubione miejsce brytyjskiej królowej Elżbiety II, którego przepiękne zamkowe wnętrza zapoznawały nas ze zwyczajami i charakterem rodziny królewskiej. Miasteczko uniwersyteckie Oxford również oczarowało uczestników naszej wycieczki. Wizyta w Christ Church College oraz zwiedzanie miasta miały wyjątkowy charakter.

Angielską przygodę zakończyliśmy odwiedzając dzielnicę drapaczy chmur Canary Wharf, z której szlak wiódł już do Greenwich, gdzie przebiega południk „0”. W każdym z tych miejsc nasz przewodnik londyński, pan Kuba, snuł pasjonujące opowieści, aby wszystkim przybliżyć historię i kulturę tego wyjątkowego kraju, jakim jest Wielka Brytania.

Przez kilka dni przyglądaliśmy się życiu jednego z największych miast na świecie, uczniowie mogli wykorzystać swoje umiejętności językowe i z bliska podziwiać miejsca, o których uczyli się na lekcjach języka angielskiego. Cała przygoda okazała się wspaniałą lekcją językowo-kulturową, którą uczestnicy na pewno zapamiętają na bardzo długo.

W trakcie wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Justyna Perz i Daria Kołodziej-Gałka. Dziękujemy bardzo p. Karolinie Halczuk, p. Maciejowi Brzykcemu oraz licealistom z Ostrowa Wielkopolskiego za mnóstwo wspólnych przeżyć i wspaniałą atmosferę wyjazdu.

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 107
Jesteś tutaj: Strona główna