W dniu 19 marca 2015r. odbyła się po raz drugi Mini - Olimpiada Przedszkolaków, której pomysłodawcą i gospodarzem ponownie było Publiczne Przedszkole „Bajka” w Jankowie Przygodzkim. Rozgrywki sportowe miały miejsce w sali sportowej Zespołu Szkół w Jankowie Przygodzkim. W zawodach udział wzięło dziesięć 4-osobowych drużyn z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Przygodzice ( 5-6-latki).  Nasz oddział „0” reprezentowali : Michalina Wróbel , Amelia Banasiak, Eryk Wróbel i Mikołaj Staszak. Od samego początku ideą przewodnią mini – olimpiady jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych oraz ukazanie znaczenia ruchu dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży. Wszystkie konkurencje rozegrane były w formie sztafety drużynowej. Dzieci rywalizowały ze sobą w zadaniach sprawnościowo – szybkościowych na czas. Emocje towarzyszące przedszkolakom były ogromne jak na prawdziwych igrzyskach sportowych, które dodatkowo potęgował doping licznie zgromadzonej publiczności.                  Wśród honorowych gości zasiedli Wójt Gminy Przygodzice p. Krzysztof Rasiak i Dyrektor GZEAS p. Barbara Duczmal, którzy z niekłamaną radością obserwowali zmagania uczestników. Po zakończonych rozgrywkach wszystkim zawodnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i medale, dzięki temu każdy mógł poczuć się zwycięzcą. W tych zawodach nieważne były bowiem miejsca na podium lecz radość ze wspólnej zabawy i duch zdrowej rywalizacji sportowej.

Nasza drużyna walczyła bardzo dzielnie, wygrywając kilkakrotnie poszczególne konkurencje. Do mini – olimpiady dzieci przygotowała p. Bogusława Górska. Życzymy naszym małym sportowcom wytrwałości i sukcesów sportowych na dalszych etapach nauki.