We wtorek, 10 listopada uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej oraz uczniowie klasy I gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Kalisza. Ta liczna grupa wraz z opiekunami wyruszyła o godzinie 10.50 trzema autokarami sprzed szkoły. Po około 20 minutach dotarliśmy na parking Galerii Amber i udaliśmy się do kina Helios. Do seansów zostało około 30 minut, które nasi uczniowie wykorzystali na zaopatrzenie się w napoje i popcorn. Seanse rozpoczęły się o 12.30. Uczniów klas IV – VI w świat magii przeniósł film pt. "Piotruś wyprawa do Nibylandii", który mieliśmy możliwość oglądać w 3D. Uczniowie klasy I gimnazjum oglądali film pt. "Marsjanin". Po projekcji był jeszcze czas wolny na zwiedzenie galerii, posilenie się, czy zrobienie zakupów. Do Wysocka powróciliśmy pełni wrażeń około godziny 16.30.