W piątek 27 kwietnia, w ramach realizacji programu PoczytajMy, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, uczennice klasy III gimnazjum Agata Orzechowska i Sandra Strzelczak wzięły udział w spotkaniu z autorką – panią Donatą Dominik Stawicką. Spotkanie autorskie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim. Nasze uczennice czytały obszerne fragmenty książek pani Donaty uczestnikom spotkania-dzieciom z klas I-III, w ramach zajęć świetlicowych. Dziecięca wyobraźnia to niezwykła kraina, pełna przygód, emocji i kreatywności. Czytanie książek sprawia, że staje się ona coraz bogatsza, a każda nowa opowieść uczy, rozwija, bawi. Mówiła o tym uczniom pani Donata, która jest ostrowianką, literaturoznawcą, poetką, pasjonatką historii, autorką książek naukowych, a od kilku lat również młodzieżowych. W czasie spotkania opowiedziała o napisanych przez siebie książkach dla najmłodszych: „Dzieci z Lewkowca”, „Michałek i skarb szwoleżerów”, a także zbiorze legend „Nad nami Orzeł Biały”. Uczestnicy spotkania z zapartym tchem słuchali opowiadań pani Donaty, dowiedzieli się skąd czerpie pomysły na napisanie książek i zadali autorce wiele ciekawych pytań. Organizując tę akcję czytelniczą w ramach CEO Agata i Sandra podzieliły się z najmłodszymi swoją pasją do czytania, pięknie zaprezentowały swoje zdolności i przyczyniły się do propagowania ciekawej literatury dla najmłodszych zawierającej niesamowite wątki historyczne.