Uwaga!

na DRZWI OTWARTE

w Szkole Podstawowej

im. Mikołaja Kopernika

w Wysocku Małym dzieci przedszkolne oraz przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami

21 lutego 2019r. w godz. 15.00 – 17.00

Dlaczego warto uczyć się w naszej szkole?

1. Pracują w niej nauczyciele – przyjaciele dzieci.
  2. Rodzice i uczniowie są partnerami szkoły.
  3. Wspomagamy w rozwoju każde dziecko:
  • zajęcia logopedyczne, wyrównawcze, korekcyjne, wg potrzeb
  • zajęcia rozwijające zainteresowania, pasje,
  • realizacja różnorodnych projektów
  1. Posiadamy doskonałą bazę dydaktyczną:
  • sale interaktywne,
  • nowoczesne pomoce dydaktyczne,
  • rozbudowaną bazę sportową.
  1. Zapewniamy opiekę świetlicową do godz. 16.00
  2. Umożliwiamy zakup obiadów.

Jesteśmy szkołą środowiskową, bezpieczną

i przyjazną.

W dniach 18 – 20.06 2013r. klasa III Gimnazjum w Wysocku Małym była na wycieczce krajoznawczej w Kotlinie Jeleniogórskiej. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy po drodze Kościół Pokoju w Jaworze oraz zamek w Bolkowie. Po przyjeździe do Piechowic koło Szklarskiej Poręby nastąpiło zakwaterowanie, następnie zjedliśmy obiadokolację i zaczęliśmy zwiedzać okolicę, m.in. głaz „Chybotek”. Wieczorem było ognisko i pieczenie kiełbasek. Drugi dzień rozpoczął się od zdobycia Śnieżki. Trochę nas to kosztowało sił. Później były jeszcze wodospady „Kamieńczyk” i „Szklarka” oraz świątynia Wang. Wieczorem, po regeneracji, bawiliśmy się na dyskotece. Trzeci dzień to wyjazd z pensjonatu i zwiedzanie huty szkła „Julia” w Szklarskiej Porębie. Droga powrotna minęła bardzo szybko i już byliśmy w objęciach stęsknionych rodziców. Jeszcze tam wrócimy! Dziękujemy naszym opiekunkom p. I. Krysik i D. Kittler oraz naszemu wychowawcy p. H. Duczmalowi za wspaniałą wycieczkę.

W poniedziałek 24 czerwca 2013 r. uczniowie naszej szkoły wraz z Dyrekcją , Gronem Pedagogicznym i przedstawicielami Rady Rodziców wzięli udział w dziękczynnej mszy świętej na zakończenie roku szkolnego 2012/2013, która odprawiona została w kościele parafialnym w Wysocku Wielkim. Nabożeństwu przewodniczył ksiądz Dariusz Brylak – kapłan, który w naszej szkole uczy religii klasy gimnazjalne.
Lektorzy – uczniowie gimnazjum- odczytali teksty z Pisma Świętego,  a ich młodsi koledzy z klasy drugiej uroczyście odśpiewali psalm responsoryjny. Oprawę muzyczną Liturgii przygotowali uczniowie ze scholii parafialnej, dobierając pieśni odpowiednie do okresu liturgicznego. W modlitwie powszechnej uczniowie dziękowali za wszystkie łaski otrzymane w ciągu roku szkolnego, za nauczycieli, którym zawdzięczają trud przekazywania wiedzy i prosili Boga o bezpieczne, szczęśliwe wakacje.  Na uwagę zasługuje fakt, iż we mszy świętej wzięli udział członkowie pocztu sztandarowego wraz ze sztandarem naszej szkoły.
Na zakończenie nabożeństwa, głos zabrał proboszcz parafii Wysocko Wielkie ksiądz kanonik Jan Henryk Witkowski, który życzył wszystkim szczęśliwych, beztroskich, pełnych słońca wakacji i odpoczynku, który pomoże nabrać sił do dalszej nauki

W piątek, 14 czerwca 2013 r. uczniowie Szkoły Podstawowej: Marcin Górski z kl. V, Aleksandra Figiel z kl. VI, Klaudia Kaczmarek z kl. VI wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim o Złote Pióro Wójta Gminy Przygodzice organizowanym przez Zespół Szkół w Jankowie Przygodzkim.
Wymienieni uczniowie są laureatami w/w konkursu na szczeblu szkoły i reprezentowali naszą placówkę w etapie gminnym. Do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego P. I. Dymarczyk i P. E. Cieluch.
Mimo pełnego zaangażowania i solidnego przygotowania do konkursu naszym uczniom nie udało się zająć „medalowej” pozycji. Konkurencja była spora, a główną nagrodę – Złote Pióro ufundowane przez Wójta Gminy Przygodzice P. Krzysztofa Rasiaka zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej w Przygodzicach Ewelina Lewandowska, która konkursowe dyktando napisała bezbłędnie!
Zwyciężczyni gratulujemy wygranej, a naszym reprezentantom dziękujemy za walkę i obiecujemy trzymać kciuki w przyszłym roku.