Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym

Wakacje

Drodzy Uczniowie, Rodzice, sympatycy szkoły!

Rozpoczął się czas zasłużonego letniego wypoczynku.

Życzymy cudownych, bezpiecznych wakacji,

pełnych słońca i niezapomnianych przygód! 

Do zobaczenia za dwa miesiące.

 

Pierwsze prawo jazdy - karta rowerowa

               Uczniowie klasy IV a i IV b w dniu 5 czerwca przystąpili do pierwszego ważnego egzaminu sprawdzającego ich umiejętności i wiedzę z ruchu drogowego. Zdobycie karty rowerowej poprzedzone było całorocznymi przygotowaniami. Na lekcjach techniki, pod kierunkiem pani Izabeli Krysik, uczniowie zapoznali się z przepisami ruchu drogowego i znakami drogowymi. Potem w przygotowanym masteczku ruchu drogowego ćwiczyli jazdę na rowerze. Nie była to łatwa przeprawa, ale w dniu egzaminów pod czujmym okiem Policjanta wszyscy uczniowie spisali się na piątkę. Teraz z pewnością bezpiecznie będą mogli poznawać najbliższą okolicę na swoich jednośladach.

 Zobacz zdjęcia 

 

KLASA 4a NA WYCIECZCE WE WROCŁAWIU

Wycieczki szkolne to zawsze wspaniałe przeżycia i mnóstwo atrakcji dla młodych poszukiwaczy przygód. Uczniowie klasy 4a wybrali się w tym roku szkolnym na taką wyprawę do pięknego Wrocławia pod opieką p. Darii Kołodziej-Gałki i p. Justyny Perz. Wycieczka odbyła się we wtorek, 4 czerwca. Początek programu to niezwykłe warsztaty edukacyjne i prezentacje na temat wody w Hydropolis-Centrum Wiedzy o Wodzie. Dzieci poznały teorie dotyczące pochodzenia wody i jej obecności we wszechświecie. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli pod wrażeniem interaktywnych i multimedialnych pokazów. Kolejną atrakcją był spacer po mieście i przejazd kolejką „Polinka”, który wzbudził wiele emocji i radości. Uczniowie odbyli także relaksujący spacer w ogrodzie japońskim oraz zobaczyli tam pokaz fontanny multimedialnej. Nie zabrakło rejsu statkiem i zwiedzania zachwycającego Ostrowa Tumskiego. Czwartoklasiści weszli również na wieżę archikatedry św. Jana Chrzciciela. Wszyscy wrócili do Wysocka w pełni zadowoleni z obfitującego w niespodzianki dnia. Wycieczka była świetną okazją do wskazania uczniom sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu, odpowiedzialnego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz kształcenia postaw szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego, przyrody i historii.

.

 Zobacz zdjęcia 

 

Wycieczka klasy III gimnazjum do Kołobrzegu

                W dniach 28 - 31 maja uczniowie klasy III gimnazjum przebywali nad morzem w Kołobrzegu. Swoją wycieczkę planowali długo wraz z wychowacą Hieronimem Duczmalem, ponieważ mieli świadomość, że to już podsumowanie ich wspólnej, 9 - letniej przygody w szkole w Wysocku Małym. Podróż odbyła się pociągiem i to już było pierwszą atrakcją. Okazało się bowiem, że niektórzy z uczestników nie podróżowali nigdy koleją. Kołobrzeg przywitał nas wiosenną, słoneczną pogodą. Zadaliśmy sobie trud pieszych wędrówek, aby zobaczyć uroki miasta. Nic nie uszło naszej uwadze. Byliśmy na kołobrzeskim molo, promenadzie, zobaczyliśmy port handlowy, płynęliśmy statkiem przy ogromnej fali. W kolejnych dniach weszliśmy na latarnię morską, zwiedziliśmy port rybacki i Skansen Okrętów, a potem centrum miasta: Bazylikę, ratusz, Muzeum Oręża Polskiego. Uff...Jakby tego było mało, codziennie chodziliśmy na długie spacery wzdłuż brzegu morza lub przebywaliśmy na plaży, aby zaznać wspólnego relaksu. Niestety cztery dni szybko minęły, ale wspomnienia pozostaną na zawsze!

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 144
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności