Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym

Zaproszenie na wieczornicę

        

Serdecznie zapraszamy 

 społeczność lokalną 

na uroczystą wieczornicę z okazji

100 - lecia Powstania Wielkopolskiego, 

która odbędzie się dnia 17 grudnia 2018 r. o godz.17.00

w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Wysocku Małym.

Dyrektor Szkoły,

Rada Pedagogiczna, Samorząd Uczniowski.

 

Koncert „OTWARTE SERCA” dla Karolinki

Jak co roku, na początku grudnia, Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowało koncert charytatywny pod hasłem „Otwarte Serca”. Po raz kolejny zebrane w czasie kwesty przed koncertem fundusze zostały przeznaczone dla Karolinki, chorej na nowotwór nastolatki. Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” pomagał w zbieraniu datków i tradycyjnie wspierał Towarzystwo Przyjaciół Chorych w organizacji kwesty. Wolontariuszami, którzy zaangażowali się w tę akcję, były uczennice klasy III gimnazjum: Paulina Kardaś i Angelika Stawicka oraz uczniowie klasy 4a SP: Julia Pawłowska i Eryk Wróbel. Wydarzenie miało miejsce 2 grudnia w Ostrowskim Centrum Kultury. W koncercie wystąpił Dixieland Band Ostrów, a o działalności wolontariuszy i wartości pomagania opowiedziała Prezes Towarzystwa Irena Kasprzak.


 Zobacz zdjęcia 

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY „MY LOOK AT LONDON”

        

Wycieczka do Londynu obfitowała w wiele wrażeń, pozwoliła spojrzeć z bliska na kulturę brytyjską i życie Brytyjczyków. Każdy uczestnik wyjazdu obserwował na swój własny sposób zwyczajny dzień europejskiej metropolii, zwracając uwagę na różnorodność szczegółów. Zarówno Londyn, Oxford jak i Windsor zaskoczyły nas pięknem barw, klimatem odwiedzanych miejsc oraz charakterystycznym powiewem zupełnie innych tradycji. Wrażliwe oko nie mogło pozostać na to wszystko obojętne. Aby więc uchwycić to, co najbardziej nas urzekło, uczestnicy wzięli udział w konkursie fotograficznym „My look at London” (Moje spojrzenie na Londyn) i zaprezentowali zrobione podczas wycieczki zdjęcia. Prace uczniów były naprawdę wspaniałe i komisja konkursowa miała trudne zadanie, ale po długiej dyskusji wyłoniła następujące grono zwycięzców:

I MIEJSCE – Michał Pieczyński kl. 7 SP

II MIEJSCE – Magdalena Banasiak kl. 7 SP

III MIEJSCE Wiktor Kaczmarek kl. 7 S

WYRÓŻNIENIE – Błażej Kwiatkowski kl. 3 gimnazjum

WYRÓŻNIENIE – Agata Tomczak kl. 7 SP

WYRÓŻNIENIE – Zuzanna Nowak kl. 7 SP

WYRÓŻNIENIE – Gabriela Moś kl. 3 gimnazjum

NAGRODA PUBLICZNOŚCI – Maja Matysiak kl. 3 gimnazjum

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody i dyplomy, a wszystkie zgłoszone do konkursu zdjęcia można zobaczyć na szkolnej wystawie.


 Zobacz zdjęcia 

 

Europejski Uniwersytet Latający zawitał do naszej szkoły

         4 grudnia, na zaproszenie Szkolnego Klubu Europejskiego "Syriusz", przybyli do naszej szkoły przedstawiciele Europejskiego Uniwersytetu Latającego. Pan dr Krzystzof Biegun, na co dzień pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego, ekspert Team Europe i pani Antonina Dębska, animatorka, studentka prawa i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, spotkali się z najstarszą młodzieżą szkoły - uczniami klasy VII, VIII i III gimnazjum. Tematem spotkania była przyszłość Unii Europejskiej. Dzięki prowadzącym mieliśmy okazję zastanowić się co dalej ze wspólną Europą, jakie szanse dają młodym unijne programy edukacyjne i jakie mogą być scenariusze dalszego rozwoju w obliczu Brexitu, niepokojów społecznych i fali migracji. Spotkanie poszerzyło naszą wiedzę o Unii Europejskiej i dało poczucie, że to młodzi ludzie będą budować wspólną Europę i to od nich będzie zależała dalsza przyszłość Starego Kontynentu. 

                Program realizowany jest przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Inicjatorkami spotkania były p. Ewa Pilarska i p. Dorota Kittler, opiekunki Klubu Europejskiego "Syriusz". 


 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 136
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności