14 października cała społeczność szkolna spotkała się na sali sportowej na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. To święto wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Aby podziękować nauczycielom i wychowawcom za codzienną pracę, poświęcony czas, cierpliwość oraz przeprosić za wybryki uczniowie wręczyli wszystkim nauczycielom własnoręcznie wykonane przepiękne laurki z życzeniami. Specjalnie dla nich zaśpiewał szkolny zespół Violinki.
Tradycyjnie w Dniu Edukacji Narodowej odbywa się uroczyste ślubowanie klasy I gimnazjum. 28 uczniów tejże klasy stało się tego dnia „pełnoprawnymi” członkami społeczności szkolnej i otrzymało z rąk pani dyrektor I. Dymarczyk oraz wychowawcy pana P. Szkudlarka dyplomy Ucznia Klasy Pierwszej.
Specjalny dyplom oraz nagrodę otrzymał z rąk przewodniczących Samorządu Uczniowskiego szkoły podstawowej i gimnazjum pan Łukasz Pawlak, który został zwycięzcą szkolnego plebiscytu „Nauczyciel na Szóstkę”.
Podczas akademii ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego „Portret nauczyciela”, w którym wzięło udział wielu uczniów zespołu szkół.

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej I miejsce zajęła Patrycja Staszak, II Magdalena Banasiak. III Joanna Piasecka, w kategorii uczniów klas IV-VI I miejsce zajął Michał Kaczmarek, II Julia Kurzawa, III Piotr Błaszczyk oraz Jakub Nowak . Wśród uczniów gimnazjum I miejsce zajęła Zuzanna Waloszczyk, II miejsce Karolina Nabzdyk i Julia Nowak, a miejsce III Natalia Jarmuszczak.