Zespół Szkół w Wysocku Małym

Mistrzowie Gminy Przygodzice w warcabach

12 grudnia w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przygodziczkach odbyły się Mistrzostwa Gminy Przygodzice w warcabach 64. polowych. Na turnieju spotkały się 4 - osobowe zespoły z sześciu szkół podstawowych gminy.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Agata Tomczak, Laura Zielezińska, Łukasz Bąk i Paweł Kątny. Ich indywidualne zwycięskie rozgrywki i remisy zaowocowały zdobyciem I miejsca i Pucharu Mistrza Gminy w Warcabach. Oprócz suksesu zespołowego III miejsce w kategorii dziewcząt zdobyła Laura Zielezińska, a w kategorii chłopców również III miejsce uzyskał Paweł Kątny.

Serdecznie gratulujemu tak dużego sukcesu zarówno uczniom jak i opiekunowi - panu Piotrowi Szkudlarkowi!

“A FAIRY TALE FOR YOU” – Święto Języków Obcych

Tegoroczne Dni Języków Obcych obchodzone są w kilku odsłonach. Pierwsza część, która odbyła się 28 listopada to konkursy MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO i MISTRZ JĘZYKA NIEMIECKIEGO. W tym dniu miały miejsce pierwsze etapy obu językowych zmagań, zarówno dla uczniów szkoły podstawowej jak i gimnazjum, a dotyczyły ciekawostek kulturowych na temat Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Druga część Święta Języków Obcych to przedstawienie w języku angielskim pt.: „A FAIRY TALE FOR YOU” napisane z myślą o najmłodszych. Scenariusz bajeczki w języku polskim napisała Julita Sierakowska, a tłumaczenia na język angielski i przedstawienia całości podjęli się uczniowie klasy III gimnazjum. Starsi uczniowie chcieli w ten sposób zachęcić najmłodszą część szkolnej społeczności do nauki języka angielskiego i pokazać maluchom, że mówienie w obcym języku może być świetną zabawą. Sądząc po reakcjach dziecięcej widowni, cel został osiągnięty. Uczniowie klasy III również świetnie się bawili, a przedstawienie było dla nich okazją do pokazania swoich umiejętności językowych i aktorskich. Dzięki temu, że widowisko miało charakter interaktywny, aktorzy na bieżąco sprawdzali czy dzieci rozumieją całą fabułę. A o czym była bajka? To historia o pogubionych bohaterach różnych bajek, których z opresji ratuje mądra Wróżka. Dzięki niej Krasnoludki, Podróżnicy, Piraci z Karaibów, Minionki, Czerwony Kapturek i Wilk odnajdują drogę do własnych baśni. Piękne dekoracje wykonała do przedstawienia pani Elżbieta Madajka, a w rolach głównych wystąpili: Julita Sierakowska, Sandra Strzelczak, Marysia Banasiak, Paweł Nabzdyk, Julia Kowalczyk, Jakub Nowak, Dominika Paszek, Zuzanna Kawczyńska, Agata Orzechowska, Kacper Ławniczak, Dominika Stodolna i Adam Misiek. Gratulacje dla zgranej aktorskiej ekipy trzecioklasistów wyraziła pani dyrektor Irena Dymarczyk, która z radością przyjęła zaproszenie na ten występ.

MIKOŁAJKOWE WARSZTATY FLORYSTYCZNE

Niezwykłe Mikołajki przeżyli uczniowie klasy III gimnazjum uczestnicząc 6 grudnia w warsztatach florystycznych, które poprowadziła Pani Karolina Kowalczyk. Pani Karolina postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem zawodowym w dziedzinie florystyki i zaciekawić młodzież wykonywaną przez siebie pracą. Zdradziła kilka tajników zawodu, pokazała mnóstwo sposobów wykonania ciekawych dekoracji i ozdób świątecznych. Pod jej okiem i kierując się jej dokładnymi wskazówkami, każdy z uczniów wykonał swoją własną dekorację. Powstał w ten sposób niesamowity zestaw stroików świątecznych. W trakcie warsztatów trzecioklasiści zmienili się w prawdziwych artystów. Prowadząca spotkanie stworzyła wspaniałą, świąteczną atmosferę. Pani Karolina przyniosła ze sobą mnóstwo różnorodnych materiałów i prawdziwy zapach lasu, co razem wytworzyło magiczną atmosferę całego wydarzenia. W magię tworzenia zaangażowali się zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Kowalczyk za inicjatywę, natchnienie i poświęcony czas, i z przyjemnością przyznajemy jej tytuł „Rodzic z klasą”!

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Święto wolontariuszy przyniosło wszystkim uczniom naszej szkoły wiele przemyśleń. Szkolni wolontariusze wykorzystali dzień 5 grudnia, aby przybliżyć całej szkolnej społeczności oraz swoim nauczycielom działalność Szkolnego Wolontariatu „Wystarczy Chcieć”, zaprosić do współpracy przy kolejnych akcjach, a także zainteresować tym tematem najmłodszych. Przez cały dzień trwała akcja informacyjna i badawcza, której organizatorkami były uczennice klasy III gimnazjum: Marysia Banasiak, Agata Orzechowska, Dominika Paszek i Julia Błaszczyk wspierane przez pozostałych wolontariuszy. Dziewczyny odwiedziły dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III, którym opowiadały co to jest wolontariat, czym się zajmuje i jak możemy codziennie pomagać potrzebującym. Maluchy otrzymały kolorowanki o tematyce wolontaryjnej, które potem wolontariusze umieścili na szkolnych korytarzach. Dzieciaki otrzymały od starszych koleżanek plakietki „I love wolontariat” na pamiątkę tego dnia. Starszym uczniom i nauczycielom wolontariusze zadali kilka pytań dotyczących pracy wolontariatu. Przeprowadzone ankiety zostaną podsumowane, a wyniki i wnioski przedstawione na gazetce szkolnego wolontariatu. Ponadto, odbył się również krótki konkurs na hasło/rymowankę o wolontariuszach i wolontariacie. Ten pracowity dzień przyniósł młodzieży mnóstwo satysfakcji i refleksji, a propagowanie pracy charytatywnej przyniosło wiele radości.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności