Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym

Szanowni Rodzice,

w dniu 31 stycznia (czwartek)

odbędą się spotkania z rodzicami:

-16.00 - klasy: I, II, IV a i IV b

-17.00 - klasy: V, VI, VII, VIII i gim.

Wszystkich zainteresowanych

zapraszamy!

WIELKIE GRANIE W POMAGANIE

Kolejny raz Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” z Wysocka Małego przyłączył się do akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przy Sztabie WOŚP w Ostrowskim Centrum Kultury. Podczas 27-ego finału nasi wolontariusze kwestowali na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego oraz Wysocka Małego i Wysocka Wielkiego. W niedzielę 13 stycznia, pomimo deszczowej pogody, ale w świetnych nastrojach i z ogromnym zaangażowaniem, zbieraliśmy fundusze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Grupa kwestujących liczyła w tym roku 18 osób z klas: 4a, 7SP, 8SP i III gimnazjum. Kwota, którą wspólnie uzbieraliśmy wyniosła 9012,48zł. To imponujący rezultat. Akcja była możliwa dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców i nauczycieli, którzy sprawowali opiekę podczas zbiórki w ośmiu mniejszych grupach wolontariuszy. W tym roku naszymi opiekunami byli: p.Karolina Dolińska, p.Sylwia Ilska, p.Karolina Ławniczak, p.Sławomir Skuła, p.Iwona Grobelna, p.Daria Kołodziej-Gałka, p.Justyna Perz, p.Piotr Szkudlarek, i p.Paweł Wróblewski. Dziękujemy wszystkim za świetną współpracę. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że pomaganie jest naprawdę dziecinnie proste!.

Pomagamy!

OTRZYMALIŚMY TYTUŁ „SZKOŁA Z MISJĄ”

Od początku swojego istnienia, Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” w Wysocku Małym współpracuje z Fundacją Redemptoris Missio, która powstała w 1992 roku z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i swoją działalnością objęła kilkadziesiąt misyjnych szpitali, przychodni i punktów medycznych w Tanzanii, Kamerunie, Zambii, Etiopii, Ugandzie, Kenii, Czadzie, Indiach, Gwatemali, Boliwii, na Madagaskarze, Jamajce, Białorusi i w Kazachstanie.

Nasi wolontariusze brali aktywny udział w takich akcjach jak: Opatrunek na Ratunek, Kup Pan Szczotkę, Zaczarowany Ołówek, zbieraliśmy artykuły papiernicze dla dzieci z Afryki i Kosowa oraz materiały opatrunkowe dla misyjnych szpitali w Afryce. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie szkoły w Wysocku Małym oraz ich rodzice zawsze z dużym zaangażowaniem wspierali te działania. W związku z ich zaangażowaniem w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących, Fundacja postanowiła przyznać naszej szkole zaszczytny tytuł i wyróżnienie "Szkoła z misją". Bo szkoła z misją to taka, w której uczniowie od najmłodszych lat uczą się postawy pełnej empatii, w której nauczyciele wskazują uczniom, jak przełożyć wzniosłe idee na szlachetne czyny, w której rodzice, poprzez swoje zaangażowanie, uczą dzieci dzielenia się z tymi, którzy bardzo tego potrzebują.

Dziękujemy za to wyróżnienie. Jesteśmy zaszczyceni i szczęśliwi, że możemy współpracować z Fundacją i wspólnie pomagać innym. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością Fundacji Redemptoris Missio na stronie http://www.medicus.ump.edu.pl i do udziału w kolejnych akcjach wspierających ośrodki misyjne.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności