Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym

w naszej szkole wywiadówki

śródroczne:

-klasy I - VI, g. 16.00

-klasy VII, VIII i gimnazjum, g. 17.30.

Serdecznie zapraszamy!

Uroczysta akademia z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości

9 listopada w murach naszej szkoły przeżyliśmy wspaniałą lekcję patriotyczną i obywatelską - akademię z okazji stulecia odzyskania niepodległości. O godzinie 11.11 społeczność szkolna oraz przybyli rodzice i goście odśpiewali cztery zwrotki hymnu państowowego. Tym samy włączyliśmy się do akcji Minister Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległej" i wraz z 24 tysiącami szkół w całej Polsce odśpiewaliśmy hymn. Następnie, dzięki wierszom i patriotycznym pieśniom mogliśmy przypomnieć sobie drogę naszej ojczyzny do niepodległości i zrozumieć, że wolność jest nam nie tylko dana, ale i zadana. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły Irena Dymarczyk przekazała uczniom flagę biało - czerwoną, podarowaną naszej szkole przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Realizujemy program "Niepodległa" Minister Edukacji Narodowej

na uroczystą akademię z okazji

100 - lecia odzyskania niepodległości

„Śpiewamy dla Niepodległej”,
która odbędzie się dnia 9 listopada 2018 r.
o godzinie 11.00
w naszej szkole.

W programie:

• Bicie rekordu w śpiewie hymnu narodowego – śpiewamy 4 zwrotki
  • Program artystyczny
  • Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

Bieg Niepodległości

Dnia 31 października 2018 r. uczniowie, nauczyciele, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Wysocku Małym przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysocku Małym zorganizowali bieg w połączeniu z piknikiem w ramach projektu Niepodległa – Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Impreza odbyła się w okolicach Wysocka Małego i Smardowa w Dolinie Baryczy.Na trasie liczącej około 2 km uczniowie szkoły rywalizowali w biegu, a osoby nie biegające odbyły spacer po malowniczym, zabezpieczonym przez strażaków i nauczycieli, wiodącym głównie lasem dukcie. Po biegu miał miejsce piknik w połączeniu z grillem przygotowanym przez Radę Rodziców, podczas którego zorganizowano quiz wiedzy o sukcesach polskich sportowców w minionych stu latach, przygotowany dla uczniów przez nauczycieli.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności