Zespół Szkół w Wysocku Małym

SPRING STORY – wiosenny projekt eTwinning

W tegoroczny projekt eTwinning zaangażowali się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wiosna to przecież pora roku, której piękno odkrywają młodsi i starsi uczniowie, dzieci i dorośli. Projekt SPRING STORY-WIOSENNA HISTORIA był również doskonałą okazją do wykorzystania różnorodnych narzędzi TIK i nawiązania międzyszkolnej sieci współpracy z nauczycielami z całej Europy w ramach programu „Aktywna Tablica”.

Celem projektu było odkrywanie talentów wśród dzieci, przedstawianie doświadczeń i eksperymentów na zajęciach, określanie cech charakterystycznych wiosny, wymiana doświadczeń i materiałów pomiędzy uczniami i nauczycielami zaangażowanymi w projekt, stymulowanie kreatywności, wyobraźni i komunikacji dzieci, a także uwrażliwianie dzieci na tradycje w swoim kraju oraz poznawanie kultury krajów-partnerów projektu. Wszystkie produkty wypracowane podczas realizacji projektu (filmy, zdjęcia, mapki itp.) znajdują się na platformie Twinspace, a przedstawione zostały za pomocą różnych narzędzi internetowych.

Projekt miał kilka etapów: STORY IN WHITE AND RED (biało-czerwona historyjka), SPRING IN MY COUNTRY-LOCAL TRADITIONS (Wiosna w moim kraju/lokalne tradycje), IN THE WORLD OF ANIMALS AND PLANTS (W świecie zwierząt i roślin), THE EARTH AND THE SUN (Ziemia i Słońce), HELP YOUR NEIGHBOUR (Pomoc sąsiadom).

A co udało się zrealizować poszczególnym klasom w wiosennym projekcie? Klasa IIIa i IIIb nagrały filmik powitalny „Spring, where are you?”- „Wiosno gdzie jesteś?” https://vimeo.com/259569127, który można zobaczyć na platformie projektu. Klasa IV SP zasiała w klasie rzeżuchę, zbudowała wielkanocne drzewko i wykonała pisanki, jako symbol Świąt Wielkanocnych, a także zrobiła kurczaczki-piękne dekoracje na stół świąteczny. Klasa V SP przedstawiła wiosenne symbole w formie prac plastycznych. Klasa VI SP zorganizowała kiermasz kartek wielkanocnych dla chorego Maksia, realizując myśl wolontaryjną projektu. Klasa II gimnazjum odpowiedziała plastycznie i językowo na pytanie „Za co lubię wiosnę?”, a najstarsi, uczniowie z klasy III gimnazjum wykonali obliczenia i odpowiedzieli na pytanie „Dlaczego wiosną jest coraz cieplej?”. Wszystkie klasy wykonały także klasową Marzannę i wyjaśniły na forum projektu co ona symbolizuje.

Projekt był wielowątkowy i zaangażował wszystkich uczniów i nauczycieli. A w ramach sieci współpracy, śledząc relacje innych partnerów projektu mogliśmy nauczyć się korzystania z nowych narzędzi internetowych. W projekcie uczestniczyło 169 nauczycieli z 10 krajów.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

W poniedziałek, 14 maja, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w próbie bicia Rekordu Sokolego w gimnastyce masowej. Do naszej szkoły zawitali - prezes Towarzystwa Gimnastycznego Sokół pan Krzysztof Portasiak oraz naczelnik Towarzystwa pani Magdalena Kowalczyk, z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego. Dzięki jej inicjatywie 86. uczniów z naszej szkoły wykonało ćwiczenia gimnastyczne pokazywane przez p. Magdalenę. Celem wspólnych ćwiczeń było przypomnienie uczniom, że sprawność fizyczna jest ważnym elementem rozwoju fizycznego i psychicznego człowieka i udział jak największej ilości dzieci i młodzieży w ćwiczeniach gimnastycznych.

TURNIEJ REKREACYJNO - SPORTOWY O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEJ RADY GMINY PRZYGODZICE

11 maja 2018 roku odbył się w naszej szkole już XV Turniej Rekreacyjno - Sportowy o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Przygodzice dla uczniów klas I - III. Cieszy się on ogromną popularnością wśród najmłodszych, gdyż dzięki współzawodnictwu sportowemu uczniowie kształtują w sobie wiele pozytywnych cech charakteru i poznają się wzajemnie.
        10 - osobowe drużyny dzieci, składające się z pięciu dziewczynek i pięciu chłopców musiały zmierzyć się z trudnymi konkurencjami: piłka w tunelu, toczenie piłki głową, raki, zamiana koszulek, bieg braci syjamskich, froterka, sadzenie ziemniaków, skoki przez rzekę i rzuty do celu. Ich sprawność fizyczna i wytrwałość wywołały wielki aplauz kobiców na trybunach, którzy dopingowali wszystkich uczestników zawodów. Zwycięzcami pośród 6 rywalizujących drużyn zostali uczniowie z Wysocka Małego (z ilością 47 punktów), za nimi uplasowali się uczniowie z Chynowej (zgromadzili 39 punktów), a III miejsce zajęły dzieci z Przygodzic (otrzymując 33 punkty). Za trud, waleczność i poświęcenie puchary oraz piłki zwycięzcom i pozostałym drużynom wręczyły Przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice Janina Wojtasiak wraz z  dyrektor GZEAS - u, panią Barbarą Duczmal w asyście dyrektora szkoły w Wysocku Małym Ireny Dymarczyk.

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy!

Poznawaliśmy uroki Kotliny Kłodzkiej

W dniach 10-11 maja 2018 r. uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym wybrali się na autokarową, dwudniową wycieczkę klasową wraz ze swoim wychowawcą Pawłem Wróblewskim oraz opiekunem Markiem Pawlickim do Kotliny Kłodzkiej. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali park zdrojowy w Polanicy Zdrój, a następnie Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój. Tam zapoznali się z historią papieru, metodami jego produkcji, a także wzięli udział w warsztatach poświęconych rozróżnianiu prawdziwych banknotów od fałszywych, oraz w pokazie czerpania papieru. Po południu zwiedzaliśmy park zdrojowy w Kudowie Zdrój. Następnego dnia wszyscy udaliśmy się do Kłodzka, gdzie zwiedzaliśmy zabytkową twierdzę, podziwialiśmy również panoramę Kłodzka oraz zwiedziliśmy rynek. Po zwiedzaniu udaliśmy się na posiłek do restauracji McDonalds. We wczesnych godzinach wieczornych wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni do Wysocka Małego.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności