alt

Już po raz kolejny Zespół Szkół w Wysocku Małym zorganizował w czasie wakacji wypoczynek dla swoich uczniów. Z oferty szkoły skorzystało także kilkoro uczniów z Przygodzic i Ostrowa Wlkp. W dniach od 1 – 8 sierpnia, grupa 36 uczniów atrakcyjnie spędzała wolny od nauki czas na koloniach letnich w Sianożętach. Podczas ośmiodniowego pobytu w zacisznej nadmorskiej miejscowości, uczestnicy mieli możliwość wspaniale wypocząć i zregenerować siły, potrzebne do nauki w nadchodzącym roku szkolnym. Pogoda sprzyjała kąpielom morskim i słonecznym oraz różnego rodzaju zabawom na świeżym powietrzu

Program kolonii letnich obfitował w wiele atrakcji. Ustronie Morskie, Kołobrzeg, Darłowo i Dobrzyca to miejscowości, które znalazły się na trasie wędrówek wysockich kolonistów. Podczas wycieczek pieszych, rowerowych i autokarowych dzieci poznawały walory turystyczno - krajoznawcze Ziemi Zachodniopomorskiej. Port z latarnią morską, Bazylika Konkatedralna, Starówka w Kołobrzegu oraz Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie to miejsca, które na długo zapadną w pamięci kolonistów. Wiele radości sprawiły uczniom warsztaty edukacyjne w Skansenie Chleba w Ustroniu Morskim, podczas których uczestnicy nie tylko poznali historię chleba i proces jego wypieku ,ale także mogli samodzielnie ulepić z ciasta fantazyjne figury. Po ich upieczeniu koloniści z apetytem zajadali wytwory pracy swoich rąk. Równie wiele emocji sprawił dzieciom pobyt w aquaparku „Wodny Jan” w Darłówku, rejs statkiem po wzburzonym morzu oraz udział w programie „Piracka przygoda” w Reducie Solnej w Kołobrzegu. Niezapomnianych zaś wrażeń estetycznych dostarczyło kolonistom zwiedzanie przepięknych ogrodów tematycznych „Hortulus” w Dobrzycy. Aranżacje roślinne stanowiły wspaniałe tło dla wakacyjnych fotografii. Nie zabrakło również „żelaznych” punktów każdych kolonii czyli dyskotek oraz chrztu kolonijnego podczas którego sam władca mórz - Neptun wyłonił się z otchłani morskich, aby nadać imiona „szczurom lądowym”. Podczas wspólnego ogniska kończącego turnus kolonijny, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki znad morza a także wręczono nagrody laureatom konkursów m.in. czystości, wiedzy o poznanych miejscowościach i profilaktycznego. Wspólne przebywanie dzieci i młodzieży w różnym wieku sprzyjało integracji wszystkich uczestników, zawieraniu nowych znajomości i przyjaźni, poznaniu zasad zdrowej rywalizacji, wzajemnej tolerancji, wzmacnianiu poczucia własnej wartości a także uczyło odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i kolegów. Opiekę wychowawczą, na zasadach wolontariatu, sprawowali nauczyciele Zespołu Szkół w Wysocku Małym: Bogusława Górska, Ewa Cieluch, Dorota Kittler i Elżbieta Madajka. Zorganizowanie kolonii letnich było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Gminy w Przygodzicach a także Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Wysocku Małym.