1 kwietnia 2016 r. w Gminnym Ośrodki Kultury w Przygodzicach odbył się gminny etap Konkursu Pożarniczego. W tegorocznych zmaganiach naszą szkołę reprezentowali : w kategorii szkół podstawowych - Agnieszka Filipiak kl. V,Maria Kowalczyk kl. V, Bartek Pawłowski kl. V
w kategorii gimnazjów - Marcin Górski kl. II, Daria Matyśkiewicz kl. II,
Paweł Nabzdyk kl. I, Zuzanna Waloszczyk kl. II. Zmagania polegały na napisaniu testu, a następnie najlepsi odpowiadali na pytania zadawane przez komisję konkursową. Nasza reprezentacja szkolna może pochwalić się sukcesami w obu kategoriach. W kategorii szkół podstawowych  II miejsce zajęła Maria Kowalczyk z klasy V , a w kategorii gimnazjów II miejsce zajął Marcin Górski klasa II. Naszą reprezentację podczas turniejowych zmagań, jak zwykle wspierał pan R. Czekalski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysocku Małym. Nagrody laureatom wręczył wójt gminy Przygodzice pan Krzysztof Rasiak. Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy kolejnych sukcesów.