Organizacje - Wolontariat

OTRZYMALIŚMY TYTUŁ „SZKOŁA Z MISJĄ”

Od początku swojego istnienia, Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” w Wysocku Małym współpracuje z Fundacją Redemptoris Missio, która powstała w 1992 roku z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i swoją działalnością objęła kilkadziesiąt misyjnych szpitali, przychodni i punktów medycznych w Tanzanii, Kamerunie, Zambii, Etiopii, Ugandzie, Kenii, Czadzie, Indiach, Gwatemali, Boliwii, na Madagaskarze, Jamajce, Białorusi i w Kazachstanie.

Nasi wolontariusze brali aktywny udział w takich akcjach jak: Opatrunek na Ratunek, Kup Pan Szczotkę, Zaczarowany Ołówek, zbieraliśmy artykuły papiernicze dla dzieci z Afryki i Kosowa oraz materiały opatrunkowe dla misyjnych szpitali w Afryce. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie szkoły w Wysocku Małym oraz ich rodzice zawsze z dużym zaangażowaniem wspierali te działania. W związku z ich zaangażowaniem w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących, Fundacja postanowiła przyznać naszej szkole zaszczytny tytuł i wyróżnienie "Szkoła z misją". Bo szkoła z misją to taka, w której uczniowie od najmłodszych lat uczą się postawy pełnej empatii, w której nauczyciele wskazują uczniom, jak przełożyć wzniosłe idee na szlachetne czyny, w której rodzice, poprzez swoje zaangażowanie, uczą dzieci dzielenia się z tymi, którzy bardzo tego potrzebują.

Dziękujemy za to wyróżnienie. Jesteśmy zaszczyceni i szczęśliwi, że możemy współpracować z Fundacją i wspólnie pomagać innym. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością Fundacji Redemptoris Missio na stronie http://www.medicus.ump.edu.pl i do udziału w kolejnych akcjach wspierających ośrodki misyjne.

SPOTKANIE OPŁATKOWE WOLONTARIATU I PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W I OKRESIE 2018/2019

Tradycyjnie już, szkolni wolontariusze podsumowali swoją działalność przy okazji spotkania wigilijnego, które odbyło się we wtorek 18 grudnia 2018r. W I okresie roku szkolnego 2018/2019 brali udział w takich akcjach jak: „Sadzenie Żonkili na Polach Nadziei” na zaproszenie Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim, zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt i odwiedziny w schronisku, „Zapal Światełko”, „Mikołajki w Schronisku”, pomoc w organizacji koncertu charytatywnego „Otwarte Serca”, zbiórka artykułów spożywczych i przygotowanie kartek oraz ozdób świątecznych w ramach akcji #RazemNaŚwięta, zbiórka nakrętek dla Kubusia. Była to świetna okazja do wyróżnienia najaktywniejszych wolontariuszy i zaplanowania zadań w II okresie roku szkolnego. Naszym gościem była absolwentka, harcerka i wolontariuszka Zuzia Waloszczyk, która opowiedziała o świątecznej działalności harcerzy oraz Fundacji Nakarmieni.pl, organizującej wigilię dla osób samotnych w Ostrowie Wielkopolskim. Świąteczny klimat i wyjątkowa atmosfera udzieliła się wszystkim. Przybył Święty Mikołaj, który dla każdego uczestnika spotkania miał nie tylko upominek ale również serdeczną pogawędkę i wiele dobrych życzeń. Wspólne chwile przy kolędzie i opłatku z pewnością pomogą zebrać siły do aktywnej pracy przy kolejnych akcjach.

Koncert „OTWARTE SERCA” dla Karolinki

Jak co roku, na początku grudnia, Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowało koncert charytatywny pod hasłem „Otwarte Serca”. Po raz kolejny zebrane w czasie kwesty przed koncertem fundusze zostały przeznaczone dla Karolinki, chorej na nowotwór nastolatki. Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” pomagał w zbieraniu datków i tradycyjnie wspierał Towarzystwo Przyjaciół Chorych w organizacji kwesty. Wolontariuszami, którzy zaangażowali się w tę akcję, były uczennice klasy III gimnazjum: Paulina Kardaś i Angelika Stawicka oraz uczniowie klasy 4a SP: Julia Pawłowska i Eryk Wróbel. Wydarzenie miało miejsce 2 grudnia w Ostrowskim Centrum Kultury. W koncercie wystąpił Dixieland Band Ostrów, a o działalności wolontariuszy i wartości pomagania opowiedziała Prezes Towarzystwa Irena Kasprzak.

MIKOŁAJKI W SCHRONISKU

W niedzielę, 9 grudnia, już po raz piąty, Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim oraz Stowarzyszenie „Podaj Łapę”, zaprosiło wszystkich miłośników czworonogów do udziału w akcji „Mikołajki w Schronisku”. Tradycyjnie przed odwiedzinami szkolni wolontariusze przeprowadzili zbiórkę karmy, kocy, ręczników i misek dla bezdomnych przyjaciół. Pomimo faktu, iż pogoda nie była sprzyjająca, nie zabrakło chętnych do spacerów, a zebrana ilość karmy, kocy, smyczy i innych akcesoriów była imponująca. Szkolny wolontariat „Wystarczy Chcieć” w Wysocku Małym również się pojawił, a reprezentowali go uczniowie z klasy 5 i 4a SP: Julia Pawłowska, Eryk Wróbel, Kacper Czysty, Zofia Ławniczak, Amelia Banasiak, Lena Dolińska, Michalina Wróbel oraz Mateusz Adam wraz ze swoimi rodzicami.

Bądźmy #RazemNaŚwięta

W ramach akcji MEN #RazemNaŚwięta nasz Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” zorganizował kilka przedświątecznych akcji charytatywnych. Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejsze wtedy, kiedy potrafimy się dzielić i obdarowywać innych dobrym słowem, chwilą wsparcia, rozmową, a także gdy pomagamy ten świąteczny czas zorganizować. Przygotowaliśmy więc świąteczne kartki oraz ozdoby choinkowe, aby następnie przekazać je Fundacji Nakarmieni.pl i w ten skromny sposób pomóc przygotować Wieczerzę Wigilijną dla osób samotnych w Ostrowie Wielkopolskim. Ilość kartek i świątecznych łańcuchów była imponująca! Ponadto, zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę słodyczy oraz artykułów spożywczych o dłuższym terminie ważności i przekazaliśmy paczki świąteczne dla potrzebujących z naszego środowiska lokalnego. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za wsparcie naszych akcji!

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat